ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

טיפים להצלחה באבטחת קניונים

כשמנהלים מרכז מבקרים גדול כמו קניון, עולות שאלות רבות כיצד להבטיח לציבור המבקרים העצום השוהה בקניון מדי יום – את הביטחון המירבי. בשונה ממשרד, חנות או עסק פרטי, מדובר בשטח גדול מימדים, עם כניסות ויציאות מרובות, כולל חניון, אחד או יותר, ומגוון רחב של מבקרים. איך מתמודדים עם מקום בעל אופי כה אינטנסיבי ומבטיחים למבקרים ולבעלי העסקים בקניון את הבטיחות המירבית? להלן כמה טיפים:

נהלים נוקשים, בקרה הדוקה

המציאות הבטחונית במדינת ישראל מורכבת ורגישה. כשמדובר במקומות המאכלסים בתוכם אלפי אנשים מדי יום, יש לתת את הדעת, ובכובד ראש, על נושא האבטחה. ניהול קניון אינו דבר של מה בכך ועל בעלי/מנהלי מרכזי קניות לוודא כי הם מספקים מענה בטוח ואבסולוטי לכל מי ששוהה בקניון בכל זמן פעילותו.

אבטחת קניונים

* כדבר ראשון עליכם ללמוד מהם הנהלים, התנאים והדרישות של משטרת ישראל בכל הנוגע לאבטחת מבנים ציבוריים הומי אדם. עליכם לוודא כי אתם עומדים בכל התנאים הללו. תוכלו להיעזר כבר בשלב הזה בחברת אבטחה מקצועית שתסייע לכם להבין מה נדרש מכם בכל הנוגע לאבטחת המקום.

* על הנהלת הקניון למנות קב"ט מטעמה, בעל נסיון, הכשרה וידע מקצועי. אותו קב"ט יפעל בשיתוף פעולה מלא עם חברת האבטחה ויבנה איתה תוכנית מיטבית לאבטחת המקום.

* ודאו כי חברת האבטחה עומדת בדרישות של רשויות האכיפה, למשל רשיונות רלוונטיים, מאבטחים מוסמכים ובעלי ניסיון והיכולת לנהל משברים.

* תאמו ציפיות עם חברת האבטחה וקבעו את כל שירותי האבטחה הנדרשים, ביניהם:

1. בידוק כבודה בכניסה לקניון- הכוונה היא למאבטח אחד, או יותר, הממונה על בדיקת תיקיהם וחפציהם של כל מי שנכנס לקניון.

2. בידוק בטחוני לכלי רכב הנכנסים לחניוני הקניון- מינוי מאבטחים יעודיים בכניסה לחניון שתפקידם לבדוק כל רכב הנכנס לקניון ולזהות מצבי סיכון.

3. סיורים בקניון- הכוונה היא לאנשי אבטחה שתפקידם בצע סיורים, רגליים ורכובים, בשטחי הקניון ובחניונים. עליכם לתאם זמנים קבועים בהם יתבצעו סיורים אלו ובשיתוף עם קב"ט הקניון.

4. סדרנות וניהול חניון- בקניונים מסוימים הכניסה לחניון היא חופשית, בעוד באחרים היא מתאפשרת באמצעות מחסום העולה ויורד. יש לקבוע נהלי כניסה ויציאה בתיאום עם חברת האבטחה וקב"ט הקניון.

5. הפעלת חדרי בקרה- לא די במאבטחים המאיישים את קומות הקניון. מאחר ומדובר במקום גדול מאד, יש להציב מצלמות אבטחה בקומות ופתחי הקניון. השליטה על מצלמות האבטחה היא באמצעות מאבטחים המאיישים את חדר הבקרה ומודאים כי הכל תקין, או מתריעים בפני בעיה או סכנה הנשקפת להם במצלמות האבטחה.

דגשי אבטחה נוספים

אבטחת מרכזי קניות דורשת מיון וסינון קפדניים מאד, זאת כדי לעמוד בקריטריונים המחמירים ביותר ולהבטיח בטחון מקסימלי. כדי לאבטח מרכז בהיקף כה נרחב, נדרש מערך אבטחה מיוחד, שייערך לוגיסטית וביצועית למילוי משימותיו, בין היתר פריסת מאבטחים בכל הכניסות, ראשיות ואחוריות של הקניון ושימוש באמצעי בידוק טכנולוגיים המתקדמים ביותר. עליכם לוודא כי בנוסף למאבטחים יהיה אחראי בטחון, מפקח מטעם חברת האבטחה ומפעילים של מוקד הבטחון. כל אלו יעבדו בשיתוף פעולה עם קב"ט הקניון ואף עם המשטרה. בכלל, עליכם, כמנהלי הקניון, לזכור כי עליכם לעמוד בדרישות המשטרה ולספק מענה בטיחותי לפי תנאיה. תאמו ציפיות עם חברת האבטחה, קבעו את מספר המאבטחים הנדרש לאיוש מקום כה גדול וודאו מה נסיונם והכשרתם של המאבטחים באבטחה מסוג זה.

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן