ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במסיבות סיום – חיוני והכרחי

מסיבות סיום בית ספריות הפכו בשנים האחרונות לאירועים נוצצים, עם הפקה מרשימה, אמנים אורחים ושלל הפתעות שממתינות לבוגרי בית הספר. הן מתקיימות בשטח בית הספר ולרוב דווקא מחוצה לו, בגני אירועים, על שפת בריכה או ים ועם אטרקציות רבות ומגוונות. כדי שמסיבות הסיום יתקיימו על הצד הטוב ביותר, נדרשת אבטחה צמודה וקפדנית.

אין מסיבה בלי אבטחה

מסיבות סיום בבתי הספר הן אירוע מדובר שהתלמידים, המורים וההורים עמלים עליו זמן רב כדי להוציא אותו לפועל. בכל שנה מחפשים מארגני האירוע את המיקום המיוחד, התוכנית המגוונת והאטרקציות המיוחדות כדי להפוך את המסיבה לזכרון בלתי נשכח. ברוב המקרים נחלקת המסיבה לשני חלקים, כאשר בראשון נוכחים גם הורים, מורים ורכזים, עם טקס סיום וחלוקת תעודות ואילו בחלקה השני של המסיבה נותרים הצעירים לחגוג, לשמוח ולבלות במסיבה מושקעת. מדובר באירוע שמח, צפוף עם משתתפים מרובים. וככזה, הוא דורש שמירה ופיקוח הדוקים וידוא שכל רע לא יאונה לצעירים המבלים.

מאבטחים במסיבות סיום מתמודדים עם אירוע שהוא רב משתתפים ועם פעילויות רבות בתוך האירוע, למשל מתקני בילוי, שחייה לילית, ריקודים ועוד. עליהם להבטיח בראש ובראשונה כי כל הצעירים נמצאים בתוך המתחם שיועד למסיבה ולא יוצאים ממנו ללא השגחה, אישור ופיקוח, במיוחד אם מדובר בלוקיישן מבודד. כמו כן, לעתים עשויות הרוחות להתלהט והצעירים עלולים למצוא את עצמם בתוך קטטה או מריבה שאם לא תהיה מפוקחת היא עשויה להסתיים בטונים צורמים, בלשון המעטה.

אבטחה במסיבות סיום

נהלים בית ספריים ובטיחותיים

לפי נהלי משרד החינוך, בכל בית ספר צריך להיות רכז בטחון הפועל בתיאום עם המשטרה ועם קב"ט הרשות במקרים של אירועים מיוחדים, המתקיימים בתחומי בית הספר ומחוצה לו. מינוי הרכז מתבצע על ידי מנהל בית הספר. במקרים כמו מסיבת סיום, על הרכז לתאם את נושא אבטחת המסיבה, ותיאומים נוספים. מאבטחי מסיבת סיום פועלים בשיתוף פעולה מלא עימו, אחרי שקיבלו סקירה מקיפה על מיקום המיסה, מספר המשתתפים בה ומה מתוכנן בה.

אבטחת מסיבות סיום כוללת סריקה מוקדמת של מקום המסיבה, סקירת פתחי יציאה פנויים, העמדת מאבטח בכניסה למתחם המסיבה ומאבטח אחד, או יותר, בתוך המסיבה עצמה. על המאבטחים להיות דרוכים וערניים למתרחש, לשמור על תקינות המסיבה, לוודא כי בני הנוער מוגנים ובטוחים וכי לא מתפתחים במקום עימותים כי לא צפויה כל סכנה מחוץ למתחם המסיבה. עליהם להשרות בטחון ואימון בקרב הצעירים ולהבטיח את שלומם. במקרה חירום, המאבטחים שעברו הכשרה מיוחדת מקיימים נהלי בטיחות מיוחדים בשיתוף פעולה עם רכז הבטחון של בית הספר, ובמידת הצורך גם עם משטרת ישראל. הם מקבלים גיבוי גם ממוקד חברת האבטחה, כך שאם הדברים יוצאים מפרופורציות, מוקפץ לאזור המסיבה צוות מאבטחים נוסף המגבה את זה הקיים.

התלמידים מצידם נהנים ממסיבה שמחה ומושקעת וגם הוריהם נהנים מהשקט שבידיעה כי ילדיהם מצויים בידיים טובות ונאמנות.

ולסיכום: אבטחה במסיבות סיום הופכת להכרח ולאמצעי בטיחותי חשוב וחיוני לשלום החוגגים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן