ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

איך מתבצעת אבטחת משלחות נוער לפולין

במשך שנים לא מעטות מתקיים בבתי הספר התיכוניים בארץ, מנהג שהפך למסורת- משלחות נוער לפולין. מטרת המסע לפולין הוא לקרב את בני הנוער להבנת השאה ביתר שאת, לקיים את מצעד החיים ולהשריש חינוך של זיכרון התופת גם בקרב הדור הצעיר. כדי לקיים ולאפשר את המנהג החוזר על עצמו מדי שנה, נדרשת אבטחת משלחות נוער קפדנית, מקצועית ומסורה עליה אמונה חברת אבטחה מקצועית.

אחריות לביטחון הנוער

אבטחת משלחות הנוער לפולין היא נדרשת, כמו כל משלחת ממלכתית או רשמית היוצאת את הארץ לחו"ל. במקרה זה מדובר במארג סבוך של תיאומים, הנחיות וכללים, מאחר ומדובר בבני נוער, צעירים תלמידי תיכון וכן מכיוון שכמות הצעירים בכל משלחת היא רבה ונדרשת השגחה מסועפת ועם מורכבויות לוגיסטית רבות.

אבטחת משלחות נוער

האחריות לאבטחת המשלחות לחו"ל מוטלת על כתפי משרד הביטחון, ובאמצעות הקב"ט הארצי במשרד החינוך. אלו יוצרים קשר עם חברות האבטחה הרלוונטית ובעלות האישורים והכישורים הנדרשים ומבצעים את בחירת המאבטחים מטעם חברות אלו. בכל משלחת נוער לפולין ממונה גם ראש משלחת, לרוב יהיה זה מורה בכיר שיהיה אחראי על ביצוע הנהלים והסדרים. ראש המשלחת ממונה על ידי הקב"ט הארצי ופועל בשיתוף פעולה מלא עם מאבטחי המשלחת. כמו כן ממונה על ידי נציגי משרד הביטחון נאמן ביטחון במשלחת, לרוב יוצא צבא ואשר אף הוא פועל בתיאום על המאבטחים. המאבטחים במשלחת הם למעשי קציני הבטחון שלה. הם אנשי אבטחה ישראליים אשר הוסמכו על ידי היחידה הייעודית לכך במשרד הבטחון ועברו את ההכשרות הנדרשות מטעם חברת האבטחה בה הם עובדים.

הכנות לפני שיוצאים לדרך

אבטחת משלחות נוער לפולין מתקיימת רק לאחר שורה ארוכה של נהלים ועמידה בכולם. על מארגני המשלחת להגיש טופס בקשה מיוחד, לקבל אישור לכך ולהתחיל בארגון המשלחת. על המאבטחים לקבל העתק של הטפסים הללו, מאחר ובהם מפורטים כל הפרטים, למשל פרטי ראש המשלחת ומספרי טלפון בהם יהיה זמין בכל רגע נתון, פרטי אנשי הקשר במדינה המארחת, במקרה זה פולין, מספרי טלפון של שגרירות ישראל בפולין, כל הפרטים על המלונות בהם תשהה המשלחת, כולל כתובת מדויקת ומספרי טלפון, פרטי הטיסות, כולל שעת המראה ונחיתה, ותוכנית מלאה מודפסת הכוללת את כל סדר היום של בני הנוער במהלך ביקורם בפולין.

את רמת האבטחה קובע משרד הביטחון לאחר בדיקת כל הפרטים ולאחר הערכת מצב. הנחיות האבטחה ניתנות לאחר מכן למאבטחים ולראש המשלחת, במיוחד אם נדרשים שינויים במקומות לינה או סידורי נסיעה (למשל בשל בעיות בטחון).

אבטחת משלחות נוער שכזו כרוכה, כפי שניתן לראות, בתכנונים לוגיסטיים רבים, בערנות מוגברת ובשמירה דרוכה על בטחון הצעירים. למשלחות אלו מתלווים מאבטחים מהשורה הראשונה, שעברו הכשרה והדרכה מקיפים וממושכים, עמדו בקריטריונים של משרד הבטחון והם עובדים בחברת אבטחה מסודרת, מוכרת לגורמי הבטחון ומאושרת על ידה, לאחר שביצעה החברה מיון וסינון קפדניים במיוחד כדי לבחור את המאבטחים המתאימים ביותר בכישוריהם, מיומנותיהם ויכולותיהם כדי לאבטח משלחות נוער לפולין.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן