ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת משלחות ספורט

בשנת 1972 נרצחו ספורטאים ישראלים שהגיעו לשם כדי להשתתף באולימפיאדה שהתקיימה באותה שנה בגרמניה. לאחר הרצח התקבלו החלטות בממשלת ישראל בשיתוף עם משרד התרבות והספורט ועודכנו נהלים חדשים, סדרי עבדה וכללים לאבטחת משלחות ספורט לחו"ל, כדי שאסונות מסוג הרצח במינכן לא יחזרו על עצמם. משלחות ספור לחו"ל לא יוצאות היום מהארץ ללא אבטחה צמודה שלהן.

ספורט בטוח

ספורט, כמו שירה או אמנות, הוא תחום אוניברסלי, ופעמים רבות ניתן לראות קבוצות ספורט ממדינות יריבות, המשחקות זו מול זו וללא כל קושי. יחד עם זאת, ומנסיון העבר, נמצא כי למען בטחון השחקנים הישראלים, לא ייצאו מהארץ לצורף השתתפות בפעילות ספורטיבית מכל סוג, ללא ליווי מקצועי שיבטיח את שלומם. כדי שמשלחת ספורט תצא מהארץ, עליה לעבור שורה של אישורים, הנחיות ותקנים, קבלת אישורי יציאה וארגון הטיפול הבטחוני. כל אלו מצויים בתקנון ערוך היטב של נוהל יציאת משלחות ספורט לחו"ל.

אבטחת משלחות ספורט

"משלחת" מוגדרת כקבוצה של שני אנשים או יותר, אזרחי מדינת ישראל, אשר יוצאים לחוץ לארץ כדי לייצג את ישראל באירוע בין לאומי, במקרה של ספורט, במשחקים או תחרויות רשמיות. כל יציאה כזו מחייבת, לפי הנוהל, ליווי של מאבטח אחד, או יותר, שהוסמך לאבטחת וליווי משלחות ספורט בחו"ל. היציאה לחו"ל, כאמור, מותנית בקבלת אישור מוקדם ותוכנית שנתית המאפשרת הכנה מראש של האישורים וההיתרים הנדרשים, וכן בדיקת המקום אליו וצאת המשלחת. במילים אחרות, אין הרשאה ליציאות ספונטניות אלא רק באישור מוקדם שמתקבל חודשים ארוכים טרם היציאה מהארץ. הנהלים כוללים הגבלים רבים נוספים, ביניהם איסור על טיולים במדינת היעד, איסר לסטות ממטרת הנסיעה של המשלחת ועוד. חברת האבטחה הממונה על אבטחת משלחות הספורט, מעודכנת היטב ומצויה בקשר רצוף עם הגורמים הרלוונטיים האחראים למתן האישורים וההנחיות, ביניהם השב"כ.

סידורי אבטחה קפדניים

אבטחת משלחות ספורט כוללת שורה של סידורי אבטחה קפדניים, למשל סידורי הטיסה, המסלול המתוכנן, בתי המלון בו ישהו הספורטאים ועוד נושאים לוגיסטיים רבים. לשב"כ יש את הזכות לבטל יציאה של משלחות סורט, מכל סיבה שהיא, במידה והוא סובר כי הסידורים לא נערכו בזהירות והקפדנות הראויים או שמא נשקפת חלילה סכנה לחיי הספורטאים. המאבטחים של חברת האבטחה פועלים בתיאום עם הקב"ט הארצי וחשופים לתוכנית המוגדרת, לומדים אותה ופועלים לפיה. מקפידים לדאוג לקיום כל הסעיפים בתוכנית, למשל לא לאשר סטייה מהמסלול המתוכנן, להיות בקשר מתמיד עם הגורם המארח במדינת היעד ולעבוד בשיתוף פעולה מלא עם ראש המשלחת הספורטיבית.

על כתפי המאבטחים של משלחות ספורט מוטלת אחריות בטיחותית רבה. הם דואגים להעברת תדרוך בטחוני לחברי המשלחת, להנחות אותם בכל כללי ההתנהגות הבטחונית המונעת ובעיקר שומרים על בטחונם עד שובם לארץ.

אבטחת משלחות ספורט, בעיקר בשל נסיון העבר, היא תחום רגיש ומורכב וחברות האבטחה לא מקלות בהן ראש. המאבטחים המלווים את המשלחת עוברים הכשרה מיוחדת, זיהוי ונטרול סכנות בזמן אמת, התמודדות עם נסיונות פיגוע על רקע לאומני, אימונים בקרב מגע ואמנויות לחימה אחרו, כולל מטווחי ירי.

פעמים רבות ממנה חברת האבטחה כוח חלוץ שתפקידו לצאת אל מדינת הידע, לסרוק וללמוד את המקום, את נקודות החולשה שבו ואת הסכנות והתרחישים האפשריים, כולל לימוד כל המסלול אותו יעברו הספורטאים בדרכם לתחרות או למשחק. אותו כוח בוחן גם את דרכי המילוט האפשריות, כדי לדעת אותן במצבי חירום.

המאבטחים נותרים דרוכים וקשובים, אפילו ביחס למשטרה המקומית או גורמי אבטחה מקומיים, כדי לא לקחת סיכונים מיותרים, במידה ואחד מהם יחליט לפעול על דעת עצמו ולנסות להתנקש בספורטאים. המאבטחים, כאמור, ערוכים לכל תרחיש בכל רגע נתון בו הם שוהים בחו"ל יחד עם משלחות הספורט ומאבטחים אותן.

.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן