ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מבנים – שומרים על כל אבן

ההגדרה של מבנים מתייחסת לכל בניין מגורים או משרדים, מתחם או מקום בנוי, למשל מבנים ציבוריים דוגמת הביטוח הלאומי, מתחמים כמו מכללות, או שטחים בנויים כמו מפעלים או קניונים. אבטחת מבנים עוסקת בשמירה על המקום המדובר, ועל האנשים המצויים בו, בין אם הם עובדים בו, לומדים בו או מבקרים במקום.

שמירה על המבנה מבחוץ פנימה

אבטחת מבנים מבטיחה לכל מי שמצוי בהם אבטחה מקסימלית מפני: התלהמות, קטטות, תגרות, ונדליזם, נסיון פריצה, גניבה, הצתה וכמובן, הגנה מפני תרחיש על רקע בטחוני. אבטחת מבנים כמו בתי ספר יסודיים מבטיחה גם שמירה מפני חטיפות או נסיונות חדירה למתחם או לחילופין, יציאה ממנו ללא אישור לכך.

כדי שאבחה שכזו תהיה אפקטיבית, נדרשת הבנה של גורם מקצועי ומיומן במורכבות ובהכנות הנדרשות כדי לספק את ההכנה המירבית במבנים. האבטחה  נעשית בהתאם לגודל המבנה, מספר השוהים בו, אופיו, ועד כמה אינטנסיבית תחלופת המבקרים בו. למשל, אבטחת מבנה ציבורי כמו בית ספר, דורשת היערכות שונה אבטחת מבנים - שומרים על כל אבן מאשר אבטחת מבנה ציבורי כגון בית חולים. זאת מאחר ובית חולים הוא מבנה בו יש תעבורת מבקרים בלתי נתפסת במספרה, פתחים רבים, עובדים מרובים והמבנה פעיל במשך כל שעות היום והלילה, בעוד מבנה כמו בית ספר פעיל משעות הבוקר ועד שעות הצהריים, אולם קיימת בו רגישות מיוחדת בשל אופי הנוכחים בו, כלומר ילדים. ומנגד, אם מדובר על מבנים ציבוריים שהם מוסדות ממשלתיים, נדרשת שם אבטחה קפדנית וכבדה, מאחר ובמבנים אלו קיים גם חשש לפיגועים על רקע לאומני או אפילו פלילי.

סריקות, בדיקות, בקרת איכות                      

חברת אבטחה מקצועית, מספקת שירותי אבטחת מבנים לאחר שבחנה את סוג המבנה, אופיו וגדלו. היא מכינה תוכנית אבטחה מפורטת, מחליטה על מספר המאבטחים במקום, קובעת את נוהלי האבטחה ומעבירה הכשרה מיוחדת את המאבטחים, בהתאם למבנה אותו עליהם לאבטח.

למשל, מאבטחים במבנים ממשלתיים יוודאו כניסתם של מורשים בלבד, יבצעו בדיקה בטחונית, הכוללת בדיקת תיקים, תעודות מזהות, כלי רכב, וגם בדיקה גופנית. הם  יהיו מגובים בצוות נוסף ויהיו ממוקמים בכניסה למבנה ואף בתוכו, למשל, בחדרי המתנה.

אבטחת מבנים נעשית על ידי מאבטחים מקצועיים ומוסמכים, אשר עברו הכשרה מיוחדת, מקיפה ואינטנסיבית. את ההכשרה הזו מקבלים המאבטחים מחברת האבטחה, וחלק מהנושאים מועברים להם ישירות על ידי מדריכים מהמשטרה. הסיבה לכך היא דרישתה של משטרת ישראל מחברת האבטחה, להבטיח מאבטחים מיומנים, אשר מכירים ומודעים לתקנות ונהלי המשטרה ופועלים לפיהם. ובכלל, בכל פעם שיש שינוי או חידוש בתקנות, עוברים המאבטחים הדרכה וסדנאות נוספות על ידי המשטרה. באופן זה פועלת חברת האבטחה בתיאום מוחלט עם המשטרה, בכפוף לנהליה ובאישורה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן