ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת ישובים בקו העימות

בישראל מקבל המושג "אבטחה" משמעות רבה. בנוסף לאבטחת מוסדות חינוך וציבור, אירועים, אישים ומתקנים מפני ונדליזם, גניבות או התנקשויות על רקע אישי, פוליטי או אידיאולוגי, נכנס אלמנט הבטחון גם לישובים, במיוחד כאלו שממוקמים ממש בקו העימות.

מה כוללת אבטחת ישובים בקו העימות ואילו הדגשים חשובים קיימים בה?

אמצעי הגנה מוגברים לישוב

ישובים רבים מבקשים לעצמם שקט נפשי ואיכות חיים שלווה ורגועה. במקרים רבים הציפייה היא למגר תופעות כמו פריצה לבתים ופגיעה ברכוש. אולם בפני ישובים בקו העימות עומדות סכנות נוספות, בטחוניות, והצורך לספק לתושבים שקט נפשי ושגרת חיים נוחה הוא אקוטי.

אבטחת ישובים בקו העימות

המונח קו העימות מתייחס לאזורים בהם, כשמם, יש סיכוי לעימותים על רקע בטחוני (בעיקר) או על רקע פלילי. ישובים הקרובים לגבול, ישובים מעבר לקו הירוק, בתוך השטחים וכדומה.

במקרים כאלו מתגייסת חברת האבטחה במלוא העוצמה ועם הכלים החדשניים והמתקדמים ביותר שלה, כדי לספק אבטחה כוללת, היקפית ומלאה לישובים אלו, זאת אחרי לימוד מבנה הישוב, הנקודות החלשות שבו לצד נקודות החוזקה ושימוש בכל האמצעי, אנושיים וטכנולוגיים כדי לתת את המענה המקיף ביותר לאבטחת הישוב.

אמצעי האבטחה הקונבנציונליים כוללים הקמת שער בכניסה לישוב, לרוב אלקטרוני, בו יושב שומר שאחראי על פתיחת השער לאחר זיהוי הנכנסים ויוצאים בו. לרוב יהיה השומר חמוש. אמצעי נוסף הוא גידור כל הישוב כולו כדי להקטין את הסיכוי לחדירה אליו.

אמצעים אלו הם אולי יעילים באבטחת ישובים שאינם נמצאים בקו העימות. אולם כשעולה איום בטחוני, יש "להגביר הילוך" ולמצוא פתרונות מתקדמים ומעמיקים יותר.

פתרונות כוללים לאבטחת ישובים

הפתרונות אותם מספקת חברת אבטחה היא שילוב של הכוח האנושי בזה הטכנולוגי, תוך שימוש באמצעים ובאסטרטגיות החדשניות והמתקדמות ביותר. משמעות הדבר היא חידוד כל האמצעים הקונבנציונליים ושיפורם. למשל, מיקום של מצלמות אבטח אלקטרוניות במספר נקודות בכל הגדר המקיפה את הישוב, בהן ניתן לצפות בכל רגע נתון, או מצלמות משוכללות יותר שמתריעות על תנועה חשודה או נסיון חדירה לישוב.

כמו כן, בנוסף לאבטח החמוש השומר על הכניסה לישוב ושולט על השער האלקטרוני, יסייר במקום פטרול לאורך כל היום והלילה, במיוחד בנקודות המוגדרות כבעייתיות.

על כל הצוותים להיות בקשר זה עם זה ולדווח למוקד על כל תנועה חשודה או נסיונות חדירה לישוב, בזמן אמת ובאופן שניתן יהיה לסכל כל אירוע כזה במהירות. חברת האבטחה מצויה גם בקשר עם קב"ט הישוב ועם כוחות הבטחון, במקרים בהם מדובר באפשרות לאירוע בטחוני.

איכות חיים בקו העימות

ישובים בקו העימות זקוקים להגנה מירבית. לזאת מודעות הטב חברות האבטחה שממנות למקומות אלו את המאבטחים המצטיינים ביותר, לרוב יוצאי יחידות קרביות, שלמדו והוכשרו היטב עוד בזמן שירותם הצבאי סוגי תרחישים שונים, ביניהם סיכול טרור, זיהוי סכנות, יכולת עבודה בצוות ופתרון משברים בזמן אמת. מאבטחים אלו גם אמונים ושלטים היטב בכלי נשק שונים, ובמידת הצורך גם יעשו בהם שימוש.

נותנים את המענה האפקטיבי ביותר

אבטחת ישובים בקו העימות היא משימה מאתגרת העומדת בפני חברות האבטחה. מדובר כאן על אחריות רבה מאד, שמירה על שלומם ובטחונם של התושבים, ביניהם גם נשים וילדים והידיעה כי מדובר בהרבה יותר מאשר אירוע פלילי כמו פריצה וגניבת רכוש או השחתתו.

מסיבה זו מכינה חברת האבטחה תוכנית מקיפה שכוללת בחינה של הישוב, מבנהו, נקודות תורפה שבו, במטרה להבטיח הפחתה של הסיכונים עד כמה שניתן, כל זאת באופן שלא יגביל את חיי התושבים וישפיע על איכות חייהם.

התכנון כולל הערכת סיכונים ואת ההסתברות להתרחשותם של אירועים שונים, גם בעתיד, מתוך מטרה להיערך אליהם מראש. כל העבודה והתוכניות השונות מתקיימות בשיתוף פעולה מלא עם קב"ט הישוב, עם גורמי הבטחון ובכפוף לנהלי הבטיחות שמציבים המשרד לבטחון פנים המשטרה וגופים נוספים.

חברת אבטחה מקצועית תתחיל לפעול רק לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים וכל ההסכמות מהגורמים המעורבים.

ארקס אמונה ומעודכנת היטב באבטחת ישובים בקו העימות. החבר המכשירה מאבטחים בעלי עבר ורקע ביחידות מובחרות, אמונים על שיטות לחימה ואחרי שעברו אימונים מקיפים ויסודיים לאחר שהצטרפו לחברת האבטחה. רק אחרי מיונים, אימון והכשרה ומבחנים רלוונטיים, נבחר הצוות שיאבטח את הישובים בקו העימות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן