ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת חוות קנאביס

הידע המצטבר בעשורים האחרונים בנוגע לתרומתו של צמח הקנאביס לשימוש בריאותי בתחומים נרחבים, לא נעלם מיצרני תרופות וממשרד הבריאות בישראל. משרד הבריאות החל לעשות שימוש בתור התחלה שצמחים /תרופות שלא יוצרו בישראל ובמהירות החל לייצר רישיונות ייחודיים להקמת מתקנים לגידול קנאביס רפואי ומפעלים המוסמכים לעשות בצמחים שימוש למטרות רפואיות.

גידולי קנאביס כבר היו בישראל עוד לפני 2016 כשהממשלה החליטה לראשונה להסדיר את הפעילות בתחום אבל מאז, כמות השטחים החקלאיים שהוקצו בעיקר בקיבוצים לטובת גידולי קנאביס עלתה בשיעור חד.

יחד עם השטחים החקלאיים, הוקמו גם מפעלי מיצוי וכמובן מבנים ומפעלים העוסקים בשימוש בקנאביס לייצור תרופות ומוצרי קוסמטיקה באישור.

אבטחת קנאביס רפואי - ארקס חברת אבטחה

על מנת לקבל אישורים ותקנים של משרד הבריאות והמשטרה לגדל קנאביס למטרות רפואיות, יש לעמוד בנהלים הכוללים גם הגדרה מפורשת של שירותי אבטחה ושמירה על המתקנים ובנוסף להקים את המתקנים בהתאם לשירותי האבטחה הללו ולקבל אישורי עמידה בנהלים ממשטרת ישראל ויק"ר.

ולמרות זאת, מדובר במגמה יחסית חדשה וכך גם תחום האבטחה על גידולי קנאביס ומפעלי הייצור עדיין לא מפותחת מספיק.  בנוסף, קיימים לא מעט מגדלי קנאביס הפועלים ללא אישורים או שממתינים לקבלת אישורים.

מדוע חשוב לאבטח גידולי קנאביס?

גידולי קנאביס לצרכים רפואיים מצריכים שימוש בתנאים מיוחדים ושמירה על כללים לצורך עמידה בתקנים והאישורים החוקיים. לתחום גידול הקנאביס מקושרות באופן ישיר משטרת ישראל ומשרד הבריאות שהקצה תקן מיוחד – GSP, שיש לעמוד בכל תנאיו.

היות וכל תחום הקנאביס הרפואי בישראל נמצא בחיתוליו ועוד לא מוסדר והקנאביס עצמו נחשב לאטרקטיבי מאוד מצד גורמים עברייניים, בשל ערכו הרב בשוק הסמים ויש לא מעט גורמים שירצו לעשות שימוש בצמחים למטרות שונות מאלו שלשמן הם מיוצרים.

כל פעילות חריגה עשויה לפגוע בייצור ובתקנים וכמובן לבוא בסתירה לחוק ולעבור לידיים לא נכונות.

שמירה ואבטחה על שטחי גידול של קנאביס – חממות, מפעלי גידול וייצור חשובה לשמירה על החוק והצמחים האטרקטיביים וצריכה להיות קפדנית, אפקטיבית ואיכותית במיוחד.

סינון גורמים זרים בקרבת הצמחים והמבנים נחוץ וכן שמירה ואבטחה של המקומות מסביב לשעון גם ובעיקר בשעות הלילה.

מה כוללת אבטחת גידולי קנאביס?

כאמור, בראש ובראשונה נדרש תכנון להקמת מתקני הגידול בליווי חברת האבטחה על מנת לעמוד בנהלים הקפדניים של משרד הבריאות ולאשר אותם מול המשטרה.

שירותי אבטחת מתקני קנאביס כוללים:

  • ליווי ותכנון של מתקני הקנאביס והקמתם בהתאם לתקנים
  • הסדרה של האישורים מול משטרת ישראל ויק"ר
  • עריכת מתווה אבטחה ותיק מתקן הכולל את כל נהלי האבטחה באופן מסודר
  • סינון כוח האדם והדרכתו
  • הקמת מערכי אבטחה בשטח בשימוש של מערכות אבטחה טכנולוגיות
  • שירותי קצין / מנהל בטחון
  • גידור מאובטח של השטח הכולל תאורה
  • הצבה של  כספת משוריינת לאחסנה של הקנאביס
  • התקנה של חיישנים ומערכות אזעקה, מצלמות אבטחה במעגל סגור הכוללות גישה  ישירה ושטפת למוקד אבטחה מחוץ למתקן

בחלק גדול מהמקרים נדרשת אבטחה הן של השטחים החקלאיים והן של המבנים הסמוכים כמו מפעלי המיצוי / ייצור. ובנוסף לשירותים שהוזכרו, נעשה שימוש גם בשירותי סיור וניידות בהתאם לצורך, ליצירת הרתעה ויכולת למתן מענה מידי במקרים של חדירות /וונדליזם/ פריות וכד'.

חברת ארקס הפועלת מעל לעשור באספקת שירותי אבטחה מתקדמים ואיכותיים למאות לקוחותיה, מספקת שירותי אבטחה ייעודיים של אבטחת גידולי קנאביס.

 אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כדי לקבל את כל המידע והפירוט על השירות והערך שלו – ואנו נשמח לשרת אתכם במקצועיות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן