ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

תכונות האופי שהופכות מאבטח טוב למצוין

אבטחה היא  תחום שנועד לספק שמירה והגנה על אדם, מתקן, מוסד, רכוש, נכס או עסק. כדי שזה יקרה, מעמדות חברות האבטחה לרשות לקוחותיהן פתרונות אבטחה מתקדמים וכוח אדם מיומן, מוכשר ובעל נסיון בתחום הספציפי אליו הוא מיועד.

איך קובעות חברות האבטחה מיהו מאבטח טוב ואילו תכונות אופי נדרשות לתפקיד?

קווי אופי לדמות מאבטח

אבטחה היא מקצוע שמעבר למיומנויות המקצועיות והפיזיות דורשות גם תכונות אופי רבות שיסייעו בקבלת החלטות בזמן אמת, ביכולת לזהות סכנה או הסתמנות שלה ולהגיב בהתאם, היכולת להפעיל שיקול דעת המונע על ידי שכל ישר ולא רגש ועוד. ללא תכונות אופי מסוימות, עבודת המאבטח יכולה להיות קשה עד כדי מסוכנת.

אחת הדרישות של חברות האבטחה בעת קליטת עובד חדש לשורותיהן הוא עבר ללא דופי. למעשה, כל מועמד נדרש לספק תעודת יושר מהמשטרה. זהו אינו עניין של מה בכך. זוהי בעצם תעודה שמראה עקביות באופי המועמד, שגם בעברו דאג להיות אזרח שומר חוק והפעיל את השכל הישר.

מאבטח

אבטחה היא עבודה שדורשת נקיטת כל האמצעים כדי להבטיח את שלום האדם, קבוצה או מתקן עליו ממונה המאבטח. יחד עם זאת ישנם נהלים שיש לפעול בכפוף להם ולכן אותו שיקול דעת נדרש במצבים רבים לפני הפעלת כוח או שימוש בנשק חם. זוהי עבודה שדורשת ערנות רבה, אפילו דריכות, והיכולת להיות מודע למצבים ותרחישים שונים המתקיימים גם באירוע הומה אדם. לכן, מיקוד ורגישות לנעשה הן תכונות אפי חשובות מאד לתפקידי אבטחה.

מאבטחים רבם מודעים לעובדה כי חלק מהמצבים בעבודתם מסכנים אותם. ובאמת, אנשי אבטחה רבים מספרים על תחושת שליחות שהם חשים בעת שמירה על מוסד ממשלתי או על אישיות בכירה. מעבר לתחושת השליחות, הם מפגינים מחויבות ונאמנות לתפקידם וזוהי תכונת אופי שבלעדיה לא יצליחו המאבטחים בתפקידם.

מחויבים לתפקיד

הסטנדרטים הגבוהים שמעמידות חברות האבטחה מהמועמדים שלהן נועדו כדי להבטיח מקסימום בטחון הן ללקוחות החברה והן למאבטחים עצמם. הפעלת שיקול דעת שגוי יכול להסתיים בתוצאות הרות גורל.

ככל שהמאבטח מנוסה יותר הוא גם מפיק לקחים מעבודתו ולומד על עצמו דברים חדשים שעוזרים לו להיות איש-מקצוע טוב יותר. מאבטח שלא משכיל לעשות כך, אינו מספיק מקצועי. למשל, עבודת אבטחה עם אישיות בכירה או מפורסמת דורשת דיסקרטיות רבה, למרות תחושת הזוהר שאופפת את התפקיד. מאבטח שלא ישכיל להיות דיסקרטי ויעיל ולהתמקד בעבודתו בלבד ובדרישות הקונקרטיות של מושא האבטחה שלו, לא יתאים לתפקיד שדורש את התכונות הללו.

אחת הסיבות שחברתנו צברה מוניטין גבוה היא הדגש המשמעותי ביותר על סינון ומיון עובדי החברה. כל המאבטחים נבחנים בקפידה רבה טרם קליטתם לתפקיד ועליהם לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאד כדי להצטרף לשורות המאבטחים בחברה שמצידה, משקיעה משאבים רבים בהכשרה, אימונים ורענון נהלים בקרב העובדים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן