ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת הופעות

הופעות הן דרך מעולה לפרוק את הלחצים של מעללי השבוע, להנות מקצת שקט ומוסיקה טובה או אולי הופעת סטנד-אפ באולם אירועים או פארק. כשיש הופעת תרבות/מוזיקה מתוכננת, יהיה חשוב גם לתכנן במקביל את המערך הלוגיסטי של האבטחה, לראיין צוותי אבטחה מתאימים ולבחור בחברת האבטחה המנוסה ביותר. הנה כמה דגשים בנושא אבטחת הופעות –

בין אם מדובר בהופעה באולם, מועדון או פארק אירועים, בימינו ישנם תקנים, נהלים וחוקים אשר גורסים כי הופעות חייבות להיות מאובטחות. בין אם מטעמים ביטחוניים, או שמא מתוך חשש שיהיו התפרעויות בהופעה, יהיה הכרחי לאבטח אותה ע"פ חוק. כשצריך צוות אבטחה לאירועים, יש צורך לוודא כי יש ביכולתו של הצוות להיות ערוך ומוכן לכל תרחיש באשר הוא, החל מהשלטת סדר וארגון של הסדרנים ועד לטיפול בתרחישי קיצון / אירועי חירום.

אבטחת הופעות - במקומות סגורים ותחת כיפת השמיים

ניסיון ומומחיות חברת האבטחה ישליכו על ניהול האירוע

באופן ישיר לגמרי, הניסיון והמקצועיות של חברת האבטחה ישליכו וישפיעו על ניהול האירוע כולו. בפועל, אבטחת הופעות מצריכה התנהלות מול גורמי ביטחון, צוותי מד"א, צוותי כיבוי אש ועוד. מעבר לכך כאמור, צוות האבטחה והסדרנות יהיו חייבים להיות ערוכים ומוכן לכל תרחיש על ידי מיפוי המשימות והכנת תיק אבטחה שלם לאירוע.

ככל שלחברת האבטחה יהיה ניסיון רב בניהול הופעות ואבטחה של אירועים, כך הצוות יהיה מסוגל גם לעסוק בפעולות מנע. במילים אחרות, ישנם כל מיני תרחישים שחוזרים על עצמם במהלך הופעות, כמו למשל חלילה פציעה של קהלים, התפרעויות נקודתיות ועוד. אם צוות האבטחה יהיה מנוסה דיו, הוא ידע כיצד לנסות ולמנוע תרחישים כאלה ואחרים. אם כך, צוות האבטחה למעשה עוסק באופן אקטיבי ויוזם במניעת תרחישים בלתי רצויים, ולא רק בתפעול של תרחישים כאלה כשהם מתרחשים בפועל.

אבטחת הופעות תחת כיפת השמיים

לאחר אסון ערד בשנת 1995, חל שינוי בגישת האבטחה כלפי הופעות תחת כיפת השמיים. ככלל, הופעות תחת כיפת השמיים הן הופעות מרובות משתתפים. מעבר לכך, הופעה תחת כיפת השמיים גם מציגה איומים מסוימים שלא קיימים בהופעות בתוך מבנים. לדוגמא, התרחיש הלא כל כך דמיוני של רחפן שמנסה לחדור לשטח הקהל עם כוונת זדון כלשהי, לחילופין שמירה על מגבלת אנשים במתחמים מסוימים על מנת למנוע עומס והתקהלות שתיצור סכנת הימחצות (בדומה לאסון שארע בהר מירון, 2021).

כשמדברים על אבטחת הופעות תרבות תחת כיפת השמיים, למעשה מדברים על נישה נפרדת בתוך תחום אבטחות האירועים, כשניתן בה דגש על הקצאת מאבטחים בעלי ניסיון בסדרנות בהופעות גדולות, קונצרטים, הפגנות ואירועים המוניים אחרים, שמיומנים בתפעול הסדר והביטחון של האירוע.

בין אם יש צורך לאבטח אירוע תרבות/מוזיקה תחת כיפת השמיים או בדלתיים סגורות, בכל מקרה יהיה חשוב להקפיד על דגשים מרכזיים שימזערו את הסיכונים סביב קיום האירוע ויגבירו למקסימום את ביטחון האורחים. למשל, יש צורך לנהל את האירוע מרגע ההחלטה לקיימו ועד לרגע הפיזור של הקהל בסופו. כמו כן, חברת אבטחה תתכנן את אבטחת האירוע והקצאת כוח האדם המתאים בהתאם להיבטים חוקיים בניהול תרחישי ביטחון שונים. זאת ועוד, יש צורך גם לקחת בחשבון את היבטי הרישוי בניהול האירועים, את ההתנהלות מול גופים בירוקרטיים וגופי ביטחון (משטרת ישראל ברוב המקרים), ההתנהלות מול גורמי ההפקה של הארוע שמשמשים בהרבה מקרים כתובת מרכזית לפניות – ועוד.

מומחיותנו – ארקס אבטחה:

עם ניסיון של שנים בתחום האבטחה, חברת ארקס תוכל לספק לכם פתרונות מקיפים לאבטחת האירוע או ההופעה. החברה משתמשת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, כמו גם באנשי וצוותי אבטחה איכותיים ומיומנים. לכל איש אבטחה אצלנו יש ניסיון רב בשטח, יכולת פתרון תקלות, יכולות ורסטיליות ותושייה אישית. לכל צורך באבטחת הופעות – צרו עמנו קשר בכדי לקבל פרטים נוספים/הצעת מחיר.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן