ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מקומות בילוי – אז והיום

לאורך כל ימות השבוע ובמיוחד בסופי שבוע מתקיימים אירועים רבים הן ציבוריים והן פרטיים במקומות בילוי רבים המיועדים לכך. האבטחה במקומות הבילוי נמצאת בראש ובראשונה באחריות של בעלי המקום. הם אלו האמונים לספק אבטחה למבלים המגיעים כשכמובן נדרשים מהם להמציא את האישורים הנוגעים לאבטחה, שאלו ניתנים על ידי הרשויות המקומיות ומשטרת ישראל.

כמו שניתן להצביע על נקודות רבות בתחום האבטחה שחל בהם שינוי לטובה כך הדבר קרה והתממש בכל הנוגע לאבטחה של מקומות בילוי בישראל. השינוי החיובי באבטחת מקומות בילוי הביא לכל שמבלים רבים חשים בטוח יותר כשהם יוצאים לבלות במוקדי הבילוי. הדבר מקבל כמובן משנה תוקף במקומות בילוי לכל המשפחה בהם מגיעים גם ילדים וקשישים וישנה שאיפה להבטיח אבטחה הדוקה במקום.

אישורים של הרשות המקומית וגופי הביטחון

את הסטנדרטים לאבטחת מקומות בילוי קובעים בישראל גופי הביטחון והרשויות המקומיות. הסטנדרטים משתנים כמובן בהתאם לכל מקום בילוי ומוגדרים על פי מאפייניו הרבים – החלל עצמו, אופי הבילוי (אם למשל נמכר אלכוהול במקום), אופי המבלים, דרכי גישה, יציאות חירום ועוד. לאחר שנבחנים פרמטרים אלו, כמו גם פרמטרים אחרים, מקבלים בעלי המקום אישור להשתמש במקום כמקום בילוי זאת בתנאי שהם עומדים תדיר בדרישות מהם.

עם השנים למדו גופי הביטחון והרשויות המקומיות מהם הסטנדרטים הנכונים לגבי אבטחת כל מקום בילוי. חלק מאותו לימוד ושדרוג נעשה לצערנו הרב בשל מקרים מצערים בהם היה כשל מערכתי ואבטחתי שממנו נלמדו מסקנות אשר אותן מיישמים כיום.

אבטחת מקומות בילוי אז והיום - בלוג ארקס אבטחה

השוני הבולט אם כך ביכולת לאבטח מקומות בילוי בצורה מקצועית ונכונה יותר מבעבר מתחיל בראש ובראשונה בדרישות ובסטנדרטים שמציבים היום. על פניו נראה שחלקם לא פעם גורמים לתרעומת של בעלי מקומות הבילוי, אך אלו הם שמבטיחים ומונעים מבעוד מועד מקרים של מחדלי אבטחה.

מאבטחים מטעם חברות האבטחה

חברות אבטחה רבות כיום יודעות ומבינות ששיבוץ של מאבטחים לא מקצועיים מספיק במקומות בילוי אינה עוברת בשתיקה. בעלי מקומות בילוי המשקיעים כסף רב בתכנון והפקה הכוללים בין היתר תשלום רב לחברות אבטחה, דורשים הם מאותן חברות סטנדרטים גבוהים של מאבטחים.

דרישה זו של בעלי מקומות הבילוי הביאה חברות אבטחה רבות להעלות את הרף בעצמן ולהכשיר בתחומן מאבטחים למקומות בילוי מקצועיים יותר אשר התמחותן כללה בין היתר עבודה עם קהל.

אותה דרישה מצד בעלי מקומות בילוי והרצון המקביל של בעלי חברות אבטחה לספק אבטחה איכותית גם במקומות אלו הביאה באופן טבעי לעלייה ברמה של אבטחת מקומות בילוי הן ציבוריים והן פרטיים.

כיום ניתן להצביע על אופן האבטחה במקומות בילוי רבים הן מבחינת הסדר הקיים בהגעה למקום, החנייה, הכניסה, בדיקה גופנית, התשלום ועוד והן במקרים בהם צוות המאבטחים צריך לפעול ועושה זאת במהירות, נחישות ומקצועיות רבה. דבר המאפשר את המשך הבילוי לשאר האנשים במקום.

מתן רישיונות לבתי עסק

הרישיונות הניתנים כיום למקומות בילוי לקיים בתחומם אירועים שכוללים באופן טבעי את הצורך באבטחה נעשים כיום במסגרת של פרמטרים ברורים שאין לסור מצידם. במסגרת אותו רישיון מצופה מבעלי מקומות הבילוי להציג יחד עם חברת האבטחה שבחר בשירותה להציג את פתרונות האבטחה להם התבקשו.

בעבר, במקומות בילוי רבים אשר נסגרו או ניזוקו בשל כשל אבטחתי גדול ניתן היה לבחון לאחור ולראות לא פעם איך הבעלים של מקומות הבילוי היו צולחים באופן לא חוקי את האישורים המיוחלים אשר היו מאפשרים להם להפעיל את מקום הבילוי, זאת מבלי שנתנו את הדעת לנושאי האבטחה.

בעבר וגם כיום, היה ניתן הרישיון למקום בילוי וזאת בתנאי שיעמוד במכסת המבלים במקום. אי עמידה במכסה כמובן סיכנה את המבלים במקום והאכיפה, אם הייתה קיימת, לא הביאה לסגירה של מקומות הבילוי אשר בחרו להתעלם מההגבלות להם הם התחייבו במעמד מתן רישיון העסק. כיום ניתן להבחין בקו נוקשה יותר ומקומות בילוי רבים אשר ביודעין חוסכים ופוגעים במערך האבטחה של המקום מגלים יד קשוחה יותר של הרשויות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן