ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

פרויקט ארקס להגנה על נפגעות תקיפה מינית

 

הניסיון הרחב שלנו במקצוע האבטחה הביא אותנו לחשוב ולהרהר כיצד ניתן ואפשר לתרום במסגרת עבודתנו למען הקהילה ובפרט כזו אשר זקוקה לביטחון ו/או הגנה באופן ספציפי. בדצמבר 2017 חברנו יחד עם גיא לרר, מגיש תוכנית הטלוויזיה "הצינור", ודאגנו לאבטח נפגעות תקיפה מינית כשהן מגיעות לבתי המשפט במסגרת המשפט שמתנהל כנגד תוקפיהם. הפרויקט הזה נמשך עד ליום זה ואנו גאים על יותר ויותר נפגעות אשר פונות אלינו וזוכות להגנה – בחינם ללא כל תשלום.

בשנים האחרונות אנו נחשפים בכלי התקשורת השונים למעשים רבים ומצערים של תקיפות מיניות. ברוב המקרים מדובר בתקיפות מיניות כנגד נשים. הדבר נעשה בתוך המשפחה, במסגרות כמו מקומות העבודה, מוסדות לימוד ואף במרחבים ציבוריים רבים. הידיעות הרבות על תקיפות מיניות המתפרסמות חדשות לבקרים מביאים נשים (ואף גברים רבים) לתחושות קשות.

זקוקות לאבטחה באופן מיוחד

אנו בארקס מודעים לחשיבות הרבה ביכולתם של אנשי אבטחה למנוע מראש ואף להתערב בזמן כשתקיפה מינית מתרחשת. במסגרות הרבות שבהן אנו פועלים מכירים המאבטחים מקרוב איפה קיים הסיכוי להתרחשותן של תקיפות מיניות. נוכחותם של מאבטחינו במוקדי בילוי רבים הביאו לצמצום נרחב של תקיפות מיניות והטרדות של מבלים ואף ניסיונות של תקיפה מינית במרחבי השירותים וניסיונות של מבלים בשימוש של סם האונס.

רגישותנו הרבה לנושא של תקיפות מיניות הביאה אותנו לרצות ולהעניק מעטפת אבטחה לאותן נפגעות מיניות אשר נדרשות במסגרת האישומים המוגשים כנגד תוקפיהם להגיע לבתי המשפט. עבור נפגעות רבות החוויה בהגעה לבית המשפט וההימצאות של הנתקפת באותו חלל יחד עם התוקף בהחלט אינה חוויה פשוטה ולבטח שהיא מתרחשת מספר פעמים בטווח של כמה חודשים.

מאבטחי ארקס עם גיא לרר

בדצמבר 2017 התחיל הפרויקט – חברנו למגיש גיא לרר ויחד את צוות התוכנית "הצינור" ששודרה בערוץ 10 חשף גיא וצוותו אודות פועלנו למען אותן נפגעות תקיפה מינית. הבחירה של גיא להאיר זרקור על פועלנו עודדה אותנו עוד יותר לפעול עבור אותן נפגעות מינית ואנו מעמידים לרשותן צוות מאבטחים מיומן אשר ילווה אותן לכל דיון וביקור בבית המשפט אליו הן נדרשות וזאת ללא עלות כספית.

חשוב לנו להדגיש שהליווי המוענק לנפגעות תקיפה מינית בדרך ובתוך תחומי היכלי המשפט אין בו בכדי להאיר באור שלילי או להעביר ביקורת על צוותי האבטחה העובדים במסגרת בתי המשפט ועושים עבודתם נאמנה. אנו בארקס רואים לנגד עיננו את הרגישות הרבה הנוגעת להגעתן של נפגעות תקיפה מינית לבית המשפט כאירוע לא קל שבו ליווי של מאבטח אישי וצמוד יש בו תרום לתחושת הביטחון של אותה נפגעת.

תמיד יעיל ומרתיע

ליוויו של מאבטח אישי לבית המשפט נמצא אף יעיל פרקטית. בחלק ניכר מהמקרים הדיונים בבתי המשפט סביב תקיפות מיניות מושכים עניין וסקרנות רבה מצד גופי תקשורת רבים. אלו ממתינים בפתח בתי המשפט ובהיכלי ההמתנה למוצא פיהם שם הקורבנות שלא פעם נאלצות להתמודד עם גדוד רחב של עיתונאים וכתבי שטח שרוצים לשאול שאלות ולבקש הצהרה מצדן. קיומם של מאבטחים אישיים מאפשרים ליצור חייץ ברור בין אותן נפגעות לאותם עיתונאים ובכך להקל עליהן בכניסה וביציאה מבית המשפט.

קיימים מקרים שכיחים פחות בהם מוצאות עצמן הנפגעות מותקפות באלימות מילולית ופיזית על ידי אחד מבני המשפחה של החשודים. מקרים אלו נדירים אך על מנת להבטיח שלא יקרו אנו בארקס רואים לנכון את החשיבות בליווי צמוד של אותן נפגעות בתוך כותלי בית המשפט ומחוץ להן. אותו ליווי צמוד של המאבטחים בא להבטיח שאף אחד מטעם החשודים לא יחשוב בכלל על האפשרות בתקיפה מילולית או פיזית של המתלוננות.

אנו נמשיך לעמוד לשירותן של נפגעות תקיפה מינית בכל עת. זוהי התחייבות!

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן