ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת שטחים חקלאיים

 

עד היום קיימים בישראל שטחים רבים המיועדים לחקלאות. חקלאים רבים ברחבי הארץ עמלים רבות ובהשקעה כספית רבה ביצירת יבול תוצרת כחול לבן. בצער רב, זקוקים אותם חקלאים לשירותי אבטחה מקיפים וזאת לנוכח גניבות ומעשי ונדליזם אותם הם חווים.

לא פעם אנו נחשפים בכלי התקשורת על חקלאים ברחבי הארץ אשר מתמודדים עם פריצות שנעשות לשטחים שבבעלותם. בחלק מהפעמים הפריצות נעשות בכדי לגנוב את היבול אותו גידלו ובפעמים אחרות מדובר בהשחתה משולחת רסן של השטחים, הבאה לידי ביטוי בהצתות של משקים, מחסנים, חממות והרס נרחב של רכוש.

ברור כיום שישנו קושי רב למשטרת ישראל ואף לכוחות הביטחון לתת מענה מספק לאותם חקלאים. אלו נשארים עובדי עצות ומתוסכלים למול המצב הקיים, כשבנוסף מסרבות חברות הביטוח לבטח את אותם שטחים חקלאיים שברשותם.

כיום, מוצאים עצמם חקלאים רבים פונים לחברות אבטחה פרטיות על מנת שאלו יספקו לאותם שטחים חקלאיים את האבטחה הרצויה וישמשו מגן פיזי כמו גם כוח התרעה כנגד אותם עבריינים.

אבטחה בשעות הליל

אבטחת שטחים חקלאיים

אחוז ניכר של גניבות והרס שטחים חקלאיים נעשה בשעות הליל המאוחרות. בשטחים רחבי ידיים בהם לא קיימת תאורה בוחרים אותם עבריינים לפלוש בחסות החשיכה באופן שמקל עליהם. במקרים רבים, נגלים לחקלאים רק בשעות הבוקר מימדי הפריצה כשאין כמעט יכולת לאתר ולשים ידם על העבריינים.

חברות אבטחה מכירות ויודעות שיש לתגבר ולתת מענה של אבטחה רחבה בשעות הליל. חלק מהאבטחה הקיימת בשטחים החקלאיים הינה סמויה אך כזו המאפשרת תגובה מידית לכל מקרה של פריצה. מיקום של נקודות תצפית יעילות תוך שימוש בתאורה ועזרים טכנולוגיים לתצפית לילית הן היסוד לביסוס מערך אבטחה יעיל בתוך שטח חקלאי.

שיתוף פעולה עם כוחות הביטחון במקום

 

על חברות האבטחה והחקלאים לדעת שעל אף השימוש במאבטחים פרטיים יש וחשוב לבסס כר נרחב לשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון. שטחים חקלאיים לא מעטים נמצאים בגזרות עליהן אמונים לא רק משטרת ישראל אלא גם כוחות צבא ומג"ב, שלהם אף אינטרס בלכידה של שוהים בלתי חוקים בישראל.

חברות אבטחה, הלוקחות על עצמן משימות אבטחה בשטחים חקלאיים, פועלות בין היתר על מנת ליצוק כר נרחב לשיתוף פעולה בין אותם כוחות ולשמש זרוע בטחונית נוספת לפי צרכי הישוב. כך, בעת פריצה שמתרחשת יוכלו כוחות האבטחה במקום להזרים למקום, לא רק מאבטחים פרטיים נוספים, אלא גם כוחות משטרה ואף צבא אשר יעניקו מעטפת רחבה יותר וכמובן יתפסו פיקוד ויעצרו את העבריינים במקום.

 

שימוש בעזרים טכנולוגיים ומודיעיניים

למול נקודות התורפה הנוגעות לשטח הרחב שיש לאבטח ולשעות הליל, חשוב עד מאוד השימוש בעזרים טכנולוגיים מתקדמים בכל הנוגע לאבטחת אותם שטחים חקלאיים.

במשקים, החולשים על שטח מצומצם יחסית, נעשה לא פעם שימוש רחב בגדרות הרגישות למגע. כל מגע שנוצר על הגדר מביע להרתעה מידית אצל צוות האבטחה שחש למקום וביכולתו למנוע את מעשה הפריצה. הדבר מהווה דוגמה מוצלחת לשימוש משכיל ונכון של טכנולוגיה מתקדמת, לרבות פריסה משמעותית של מצלמות אבטחה היקפיות.

חשוב לדעת ולהכיר שהשימוש בעזרים טכנולוגיים הינו יקר ולבטח לא יאפשר כשימוש רחב על גבי כל השטחים. במקומות כשהדבר כן נעשה במסגרת התקציב הדבר ראוי וכדאי.

* לפירוט נרחב על שירותי אבטחת הישובים בארקס – לחצו כאן.

 

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן