ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

איום ביטחוני חדש – אקדחים מודפסים

המדפסת, אותו כלי משרדי ותיק וחשוב, שמאפשר לנו להוציא קבצים, תמונות ומסמכים מהמחשב אל הנייר הפיזי, דווקא היא מהווה את אחד האיומים הגדולים והמשמעותיים ביותר לכל חברת אבטחה ולכל רשויות אכיפת החוק בישראל וברחבי העולם וזאת בגלל סכנת האקדחים המודפסים והיא זו שצפויה להיות הסכנה העתידית לכל איש ביטחון באשר הוא.

כדורי אקדח לכל דבר

לא ניכנס כאן לפירוט התהליכים הדרושים ליצירת אקדחים מודפסים, וליתרונות והחסרונות שלהם לעומת אקדחים סטנדרטיים, אלא נעסוק בהשלכות של אפשרות זו על כל נושא אבטחת אישים ואבטחת מתקנים וכיצד יוכלו מאבטחים, שומרים, שוטרים ואפילו סתם אזרחים לדעת האם מי שעומד ונמצא למולם הוא אדם תמים או אדם חמוש, אדם נורמטיבי או כזה שמבקש לפגוע ולאיים?

אי אפשר להתכחש לעובדה כי הבעייתיות הגדולה ביותר בכל הקשור לאקדחים מודפסים, מעבר לעובדה כי אפשר להדפיס דבר שכזה, היא כי הם אינם עשויים ממתכת, למעט הנוקר הקטן, ולכן גם אינם מצפצפים או מתגלים במעבר דרך מגנומטר או אקדחים מודפסים - האיום החדש גלאי מתכות. הנוקר עצמו הוא חלק קטן מאוד באקדח ואינו מהווה אינדיקציה עבור המתקנים הקיימים אלא אם הם מכוונים על רזולוציה גבוהה ביותר, מה שבדרך כלל לא קורה. יתרה מכך, למרות שכל נושא הדפסת התלת מימד, ובכלל זה האפשרות של אקדחים מודפסים, עדיין בחיתוליו ועדיין לא נמצא בשימוש ציבורי והמוני, כבר אפשר להדפיס אפילו כדורי אקדח שפגיעתם והנזק שהם גורמים הוא משמעותי בדיוק כמו כדורי אקדח רגילים בקטרים של 9 מ"מ או 22 מ"מ, שהם הקטרים הסטנדרטיים לאקדחי שירות ואבטחה. על האקדחים הללו אין כל מספר סידורי ולכן גם אין שום דרך "לעלות" עליהם ועל עקבותיהם לאחר שימוש בהם וגם קל ביותר פשוט, בגלל שמדובר על פלסטיק, להתיך אותם כך שלא יוותר מהם זכר. מאחר שכלי הנשק הוא הראיה המרכזית בכל מקרי התקיפה, הרצח והאלימות, חסרונו מהווה פגיעה קשה ביכולת ללכוד ובעיקר להרשיע. מדובר מאיום שמדיר שינה מצוותי משטרה, צבא וגורמי אכיפה שאמונים על הביטחון של כולנו.

מודעות, ערנות, יכולת

כאנשי אבטחה, המודעות לסכנה זו חייבת להיות בראש מעיינינו ולגרום לנו לערנות יתר ולהתייחסות רצינית ביותר גם מול מי שנדמה לנו כנורמטיבי ותמים למראה. היכולת הזו, כמו גם יכולות טכנולוגיות רבות אחרות, שרובן נמצאות בשלבי תכנון, ביצוע והוצאה אל הפועל, לא רק של גורמים תעשייתיים, ביטחוניים ומוכרים אלא גם של גורמים פרטיים, חלקם בעלי כוונות טובות וחלקם בעלי כוונות פליליות, היא יכולת שצריכה להדיר שינה מעיניו של כל רשות אכיפת חוק, של כל שוטר וכמובן שגם של כל שומר, מאבטח מתקנים ומאבטח אישים.

היום, עם כל הצער שבדבר, היכולת שלנו, כאנשי אבטחה וביטחון, להתמודד עם איום האקדחים הפלסטיים המודפסים היא יכולת המבוססת על אינטואיציה ועל מקצועיות המאבטח הבודד בשטח. כל עוד אין בנמצא טכנולוגיה או מכשור המסוגלים לזהות ולהתריע בפני איום זה, אין ספק כי הבידוק הידני, הן על גוף הנבדק והן בכבודתו, זיהוי הסימנים המחשידים (סמ"חים) ומעל לכל, הידיעה שאיום מעין זה הוא קונקרטי ואפשרי, הם האתגר המקצועי המשמעותי ביותר העומד בפני אנשי האבטחה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן