ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

שיטור קהילתי – ביטחון אישי לכל אזרח

המונח שיטור קהילתי מתאר סוג של פילוסופיה ארגונית מודרנית השמה דגש על הכוחות האזרחיים בקהילה או בחברה מסוימת ועל יכולתם לנהל את עצמם מבחינת הגנה ואבטחה עקב היכרותם את הסביבה, את האוכלוסייה ואת הרגישויות הקיימות בה. למרות המילה שיטור, אין הכוונה להעמדת שוטרים במדים או בתפקיד בקהילות ובשכונות השונות, אלא במתנדבים אזרחיים או במאבטחים מקצועיים של חברת שמירה ואבטחה פרטית, אשר יקבלו הדרכה מקצועית ויוסמכו על ידי משטרת ישראל לבצע פעולות מסוימות במצבים מסוימים אשר תמנענה מצבים של פגיעה ברכוש, אלימות וכיוצא באלו עוולות, פשיעה ועבריינות קלה.

שיטור קהילתי - ארקס אבטחה

שיטור קהילתי הוא בעל יתרון גדול מאוד בשכונות ובמוקדים בהם קיימות רגישויות אתניות, דתיות או תרבותיות אשר אנשים מן החוץ, דוגמת שוטרים או כוחות אכיפת חוק אחרים כמו מג"ב או בילוש, לא תמיד מזהים ומצליחים להכיל ולהבין. אנשים מקומיים או מאבטחים מוסמכים אשר עברו הכשרה ייעודית לאכיפת הסדר הציבורי וההגנה על הקהילה, ייטמעו בשטח ויבינו את המנטאליות, את הניואנסים הקטנים, את שפת הקהילה ובעיקר את הרגישויות ואת הקווים האדומים מבחינת הקהילה המאובטחת, קווים שחצייתם עלולה ליצור בעיות לא פשוטות לתיקון ולטיפול.

הגנה מתוך הקהילה, למען הקהילה

משמר אזרחי או שיטור קהילתי הם בעלי יתרון נוסף שהוא ההזדהות של אנשי הקהילה עמם. מכיוון שלא מדובר על שוטרים במדים, המשדרים סמכות ושררה מכוח החוק, אלא באנשים שנבחרו על ידי הקהילה ומתוכה, קל יותר לקבל אותם ואת ההנחיות שלהם והרצון להתנגד אליהם מתוך עקרון או מתוך חוסר הכרה בסמכות פורמאלית – נמוך יותר.

כאשר מדובר על אנשי חברת אבטחה פרטית המועסקים על ידי קהילה או שכונה מסוימת לשם אבטחה סביבתית, הרי שהיכולות המבצעיות שלהם, המגובות בניסיון צבאי או משטרתי קודם, בקורסים, הכשרות ורענונים מקצועיים תכופים וביכולות פיזיות המעניקות יתרונות בכל מקרה של אלימות ושל עבירות שונות, מעניקים לתושבים ממד נוסף של ביטחון והבנה כי קהילתם נמצאת בידיים אמונות ובטוחות. השילוב של היכולות הללו והחיבור למשטרת ישראל, המעניקה לשיטור הקהילתי את ההרשאה והסמכות על פי חוק לפעול במצבים מסוימים, הוא שילוב מנצח שמונע, פעמים רבות, תקריות עם בני נוער, עם בני שכונות וקהילות סמוכות ויריבות ועם מפירי חוק וסדר המבקשים לפגוע בהווי הקהילתי והחברתי ובסדר הציבורי.

מדובר בשירות חשוב ביותר לקהילה שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, שירות שיכול למנוע שורה של הפרות סדר, פעילות עבריינית, ונדליזם וכיוצא באלה.          

שיטור קהילתי- מעורבות יוצרת בטחון

אם גם אתם מעוניינים להתחיל ולפתח יחידות של שיטור קהילתי, להפוך את אנשי הקהילה שלכם למעורבים יותר בהתנהלות השכונה, במה שמתרחש בה ובהלך הרוח שלה, ואם אתם רוצים שמי שיקים, יבסס וינהל את הכוח הזה על הצד המקצועי הטוב והאיכותי ביותר תהיה חברת אבטחה מנוסה, מקצוענית ובעלת מוניטין עשיר וללא רבב, המגובה בהמלצות משטרה, כוחות ביטחון וארגונים ציבוריים ועסקיים מובילים, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ, להכוונה ולסיוע מקצועי מהשלב התכנוני והתיאורטי של הרכבת צוות שיטור קהילתי ועד לרמת המוכנות המבצעית והפעילות בשטח עם חברי הקהילה המקומית מגובים במאבטחים מקצועיים ומנוסים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן