ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה אישית – על עקרונות לא מתפשרים

 

כולנו שמענו ולמדנו על ההתנקשויות הפוליטיות המפורסמות בנשיאים האמריקאים לינקולן, קנדי ורייגן, כולנו בכינו כאשר מתנקש ירה בג'ון לנון האגדי ואנחנו עדיין מזועזעים מדי נובמבר כאשר מגיע התאריך שבו נרצח, לראשונה, ראש ממשלה ישראלי בכיכר המרכזית בתל אביב. לכל המקרים הללו מצטרפים, כמובן, אלפי מקרים נוספים של ניסיונות פגיעה, הטרדה, חדירה לפרטיות וניסיון להתקרב לאישים מפורסמים, לפוליטיקאים, לאנשי עסקים, לשחקנים ולספורטאים, רובם ככולם מסתיימים ללא פגע ובמהירות בזכות ערנותם, תושייתם וניסיונם של אנשי אבטחת אישים מיומנים ומקצועיים.

מגוון יכולות ומיומנויות

להיות מאבטח אישים זה להיות בשר מבשרו של המאובטח, להיות מעין צל שלו, המלווה אותו בכל דקה ובכל זמן, בעיקר בזמן שהותו בחוץ, במרחב ציבורי, בו הוא חשוף יותר, נגיש יותר ופגיע הרבה יותר. על מי שמתכוון לעבוד באבטחת אישים להיות בעל חושים חדים, בעל מיומנויות בקרב מגע, בהישרדות, בהבנת הפסיכולוגיה ההתנהגותית ובעל יכולות לא רק לסכל ניסיונות אלא למנוע אותם ולחתור למגע עם אבטחה אישית כל מי שמאיים או מבקש להרע למאובטח, בכפוף, כמובן, לחוק ובעבודה משולבת עם כוחות הביטחון ועם גורמי אכיפת החוק כמו המשטרה ולעיתים גם הצבא.

מרבית אנשי המקצוע שעובדים בתחום של אבטחת אישים הם יוצאי יחידות מובחרות ובעלי הכשרה בקרב מגע או באמנויות לחימה מסוג מסוים. עם זאת, אין בכך די על מנת להפוך לשומר אישי מצוין, ועל פחות מכך אף חברת אבטחת אישים לא תתפשר. הקורסים שעוברים מאבטחים על מנת להפוך להיות מאבטחי אישים הם קורסים ארוכים, מגוונים ובעלי מטרות ברורות וייעודיות שבבסיסן הצורך לזהות מראש, למנוע ולנטרל כל איום אפשרי על האישיות המאובטחת. לצורך כך עוברים המאבטחים אימוני קרב מגע, אימוני ירי, שיעורים והדרכות בנושא פסיכולוגיה התנהגותית וחברתית וכמובן שגם תרחישי שטח המדמים מגוון רחב של איומים פוטנציאליים ודרכים להתגבר עליהם במהירות וביעילות, ואלו שני הפרמטרים החשובים בעבודת המאבטח, ביחד עם מיומנות גבוהה ויכולת ביצוע מהירה ומדויקת.

אבטחה אישית – מתודת אבטחה מסוג אחר

אבטחת אישים אינה דומה, כהוא זה, לאבטחת אירועים/מתקנים או מוסדות אחרים. לא מדובר על בידוק נייח של כבודה, תיקים ורכבים ושמירה על סדר. מדובר על אבטחה אישית על אדם מאוים או כזה שעבודתו כרוכה גם בסכנה פיזית ולכן מצופה מאנשי אבטחת אישים לדעת את הכל, להכיר את הכל ולתפעל כל תרחיש בצורה אוטומטית כי הזמן העומד בפני המאבטח בעת איום אמיתי הוא זמן של שברירי שנייה לפני שהאיום יוצא מן הכוח אל הפועל. אנשי אבטחת אישים אינם מנהלים את סדר יומו של המאובטח שלהם ואין להם מטרה לעשות כך, אך הם חייבים לגלות יוזמה ויצירתיות, לחזות פני עתיד ולהיות, תמיד, צעד אחד לפני האויב, גם במחיר של שינוי תוואי נסיעה פתאומי, עריכת ביקורים מקדימים בכל אתר אליו אמור להגיע המאובטח על מנת למצוא דרכי מילוט אופציונאליות וחבירה לכוחות המאבטחים המקומיים על מנת ליצור חגורת אבטחה רחבה יותר בכל מקום ואתר.

אבטחת אישים היא עבודה קשה, מתישה ותובענית מאוד, אך היא גם מתגמלת מאוד מכל הבחינות וכאשר המאובטח מרגיש בטוח ומוגן כאשר המאבטח שלו לידו ומבצע את עבודת האבטחה באופן משביע רצון, מדובר בתחושה נפלאה, מספקת, שנותנת את היכולת למושא האבטחה לנהל חיי עבודה וחיים אישיים באופן האופטימאלי והקרוב ביותר לנורמאלי.

ארקס אבטחה מתמחה במתן שירותי אבטחה אישית פרטנית. צברנו מעל עשור של ניסיון בשירות למגוון אישים, בכל מיני סיטואציות וצרכים. אנו מתאימים את אופי שירות האבטחה לצורך האישי שלכם, לרמת האיום, לתנאים הסביבתיים ולסכנה הריאלית הנשקפת לכם.

לפרטים נוספים – צרו עמנו קשר.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן