ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אלימות במועדוני לילה ודרכים למניעתה

מועדוני לילה הם מקומות בילוי שתמיד הלכו יד ביד עם שמחה, ריקודים והנאה רבה, ויחד עם זאת, שמם נקשר לא מעט פעמים גם למקרים של אלימות ברמות שונות, שלעיתים אף הסתיימו בקטסטרופות. בניהול מועדון לילה ישנה חשיבות רבה לאלמנט האבטחה במקום ורמתו המקצועית, ונקיטה בשלל אמצעים שיסייעו להפחית את רמת האלימות ולמנוע אותה בכלל. הדרכים למניעת אלימות במועדוני לילה יכולות להיות מאוד מגוונות, ולהתבסס הן על טכנולוגיות חדשניות והן על כוח האדם המקצועי-אבטחתי המתאים למשימה, אך גם על נהלים ופרוצדורות שהמועדון צריך ליישם ספציפית סביב נושא זה על מנת לרבע את המעגל הביטחוני ולדאוג לשלומם של המבלים.

שימוש בטכנולוגיות מעקב ובקרה

כך למשל, התקנת מצלמות אבטחה בכל רחבי המועדון ותליית שלטים המודיעים לנוכחים על עצם קיום המצלמות, יכולות להפחית משמעותית את רמת האלימות במקום. נוכחות של אנשי אבטחה מיומנים, לא רק בכניסה למועדון אלא גם בתוך המועדון, יכולה אף היא לייצר הרתעה מספיקה שתפחית מאוד את רמת האלימות הפוטנציאלית. כמו כן, יש לעשות שימוש בכל האמצעים הנדרשים על מנת לערוך בקרה של האנשים הנכנסים בשערי המועדון, לבדוק את הכבודה של כל אורח, לבצע בדיקת נוכחות של מתכות וכדומה.

פרוצדורות בדיקה וחקירה לרבות בדיקות פוליגרף

בכל תהליך של מניעת אלימות במועדוני לילה חייב להיכלל גם אלמנט פרוצדורלי של התמודדות המועדון עם מקרי אלימות שכן התרחשו על אף כל האמצעים שהותקנו ויושמו, ובמקרים רבים גם כאמצעי מניעה. כך למשל, היו כבר מקרים בהם היו מעורבים במקרי האלימות עובדים של המקום, או מקרים בהם מאבטחים בלתי-מיומנים נהגו בצורה לא נכונה וגרמו להסלמה של האירוע. במקרים מסויימים, היה ניתן למנוע מצבים אלה באמצעות כלים כמו בדיקות פוליגרף. בדיקות אלה מאפשרות לברר את עברו של העובד, ולוודא שמעולם לא היה מעורב במקרה אלימות, ושהוא אינו בעל עבר פלילי וסכנה ממנו אינה נשקפת.

אלימות "עקיפה" שאינה בהכרח פיזית

כמו כן, יש לנקוט בפרוצדורות נגד אורחים הנוהגים באלימות, ומועדונים רבים מגדירים אורחים שהיו מעורבים במקרי אלימות כפרסונה נון גרטה קרי, אנשים שאינם רשאים עוד להיכנס למועדון. חשוב לומר שאלימות במועדונים יכולה לכלול גם מקרים של אלימות "עקיפה" כמו שימוש בסם אונס, הטרדות מיניות וכדומה. במקרים אלה, חשוב שלמועדון, בין באופן עצמאי ובין בליווי של רשויות החוק, תהיה היכולת לבצע בדיקת פוליגרף לאנשים המעורבים על מנת לבחון את מידת המעורבות שלהם, ולהחליט כיצד יש לנהוג בהם בהמשך. חשוב מאד ליידע את גורמי האכיפה מיד כשמגלה חשד לביצוע עבירות עקיפות ומעשים פליליים שמסכנים את שלום המבלים. ברוב המקרים נמצאת חברת האבטחה בקשר ישירות מול גורמים במשטרה שערוכים לקריאה ולהגעה מהירה יחסית למועדון.

איש מקצוע האחראי על הנושא באופן ייעודי

באופן עקרוני, צוות המועדון אינו אמור, ובדרך כלל גם לא מבין בהיבטים המקצועיים של התמודדות עם אלימות ולכן נכון יהיה להעסיק איש מקצוע ייעודי לנושא זה, או לשכור שירותים של חברת אבטחה חיצונית המנוסה באבטחה מועדונים שמטפלת גם בנושא של מניעה וחקירה של מקרי אלימות, הכל במטרה לסייע למועדון לשמור על מרחב נקי ובטוח לאורחיו.

ארקס אבטחה מתמחה במשימות אבטחה במועדונים ברחבי הארץ ופרוסה בכוחות משמעותיים בכל ערב על מנת לספק שירותי שמירה וביטחון לכל בעלי המועדונים בכל אזור בישראל, תוך הקפדה יתרה על איכות המאבטחים ומקצועיותם.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן