ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

איך להתאים מערכת אזעקה לבית או לעסק

גם אחרי שהבנתם את חשיבותה של מערכת אזעקה לבית ולעסק, יש חשיבות לא פחות רבה מתכנון נכון של מיקום הגלאים והמלצות, במידה ובחרתם לשלב גם מצלמות אבטחה למערכת המיגון שלכם. כיצד לכסות שטח רב ככל האפשר, באיזו מערכת מבין המגוון הרחב לבחור וכמובן, באילו עלויות מדובר. כל הטיפים לתכנון ובחירת מערכת האזעקה המתאימה ביותר לצורכי הבית או העסק.

מה אתם בדיוק צריכים?

זיהוי הצרכים הוא כלל יסוד בתכנון ובחירת מערכת אזעקה לבית או לעסק. ראשית יש לבחון את המתחם בצורה היקפית, להכיר את כל הפתחים בו ושכיחת השימוש בהם. זיהוי המאפיינים והפרמטרים השונים של המקום, יסיע בבחירת מערכת אזעקה שתתאים במדויק לצורכי המקום. כמו כן, תוכלו לוודא אם יש גם צרך באביזרים ועזרים נוספים. יכול להיות שתרצו להוסיף או לשלב כמה גלאים במתחם אחד.

איך להתאים מערכת אזעקה לבית או לעסק

* גלאי נפח: מדובר ברכיב אלקטרוני שמכסה את נפח החדר המדובר. טווח הכיסוי שלו הוא תשעים מעלות ושנים עשר מטרים. כל מי שייכנס לאותו המתחם המכוסה בגלאי הנפח, יגרום להפעלת ההתרעה, במידה ואינה מנוטרלת.

* גלאי מגנט: מדבר ברכיב מגנטי שמוצמד לתריסים, חלונות ודלתות. במידה ושלושת אלו נפתחים בשעות שהגדרתם אותן כלא תקינות.

*גלאי וילון: גלאי זה מתאים להתקנה על גבי פתחים, למשל חלונות ודלתות. במצבים כאלו מותקנת מערכת האזעקה על גבי הקיר החיצוני של המבנה.

גלאים נפוצים נוספים הם גלאי שבר זכוכית, גלאי דו קן ואחרים. כל גלאי, כולל לוח המקשים של מערכת האזעקה והסירנה צריכים להיות מחוברים למרכזת הבקרה של המערכת. לאחר הגדרת מערכת האזעקה עם הגלאים המתאימים לה ולמבנה, יש לבחור בין מערכת אזעקה אלחוטית לקווית. כיום קיימת אופציה נוספת, הנקראת מערכת אזעקה היברידית. מערכת זו משלבת בין המערכת האלחוטית לקווית. בכל מקרה הפופולריות של מערכות אזעקה אלחוטיות הולכת גוברת, מאחר ואין צורך בחיווטים מיותרים, בקדיחה בקירות וגם ניתן להטמיע טוב יותר את המערכת כך שתהיה סמויה מן העין. מערכת אלחוטית ניתנת לתחזוקה על ידי סוללת ליתיום חזקה שמחזיק המעמד למספר שנים וכל המערכת היא אסתטית יותר. חשוב לציין כי למעט האסתטיקה, מערכת קווית אינה נופלת באיכותה מערכת אלחוטית פעמים רבות עלותה נמוכה יותר.

השלמת התהליך והתקנת המערכת

לאחר התאמת הפתרון האופטימלי לצרכי של הבית או של העסק, בחירת מערכת האזעקה והחלטה אם לחבר אותה גם למצלמות אבטחה, נותרה ההתקנה עצמה.

את ההתקנה חשוב שיבצע איש מקצוע, טכנאי מוסמך ובעל נסיון, שיוכל לבצע את ההתקנה באופן הנכון ביותר, המדויק ביותר וכזה שיבטיח עבודה של המערכת בזמן אמת. כמו כן רצוי לוודא מי חברת האבטחה המספקת שירות במצבים בהם מופעלת האזעקה, האם בחברה מתקשרים ראשית לבעל העסק או הבית או מקפיצים מיידית ניידת סיור למקום, ובכלל מה הנהלים והשירות שתקבלו יחד עם רכישת והתקנת מערכת האזעקה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן