ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

מצעד הגאווה 2015 – המחדל והלקחים

אחד מהאירועים הקשים אותם חווינו בקיץ 2015 הינו מצעד הגאווה בירושלים אשר הסתיים בהתקפה משולחת רסן של ישי שליסל שרצח בדם קר את הצועדת שירה בנקי ופצע מספר צועדים נוספים. לאחר אותו אירוע מצער, הן בדקות הראשונות והן ימים אחר כך, היה ברור לכל שאותה התקפה הייתה יכולה להימנע וכשלים רבים באבטחת האירוע הביאו את הרוצח לממש את רצונו.

על האירוע עצמו הייתה אמונה כמובן משטרת ישראל והוא נערך תחת אחריות מחוז ירושלים. יכולתו של אותו רוצח, שכבר תקף באותו אירוע בירושלים שנים אחורה, להגיע שוב אל אותם צועדים ולשלוף תוך רגע סכין גדולה ולפגוע בצועדים הינה מחדל גדול של משטרת ישראל.

אבטחה במצעד הגאווה

אירועי הגאווה בירושלים מהווים כמובן מוקד נפיץ עד מאוד. בעיר אוכלוסיה דתית ושמרנית שחלק ממנה רואה באורח חיים זה לא רק דבר אסור אלא כזה שיש להוקיע אף בכוח הזרוע. עבור משטרת ישראל קיימת הידיעה שמדובר באירוע שיש לאבטח בצורה הדוקה. למול כך שמדובר בעיר נפיצה אשר דורשת נוכחות משטרתית גבוהה גם בחלקים אחרים בעיר וסביב לה יש וחלק מאותו מחדל נגרם גם בשל מחסור בכוח אדם אשר היה יכול לאבטח את המצעד לכל אורכו בצורה בטוחה.

היעזרות בחברת אבטחה מקצועית

באירוע מתמשך, נפיץ שחולש על שטח רב ודורש כוח אבטחה רחב ומקצועי שאותו משטרת ישראל באותו יום כנראה לא הייתה יכולה לספק היה כמובן לחשוב להיעזר בחברות אבטחה מקצועיות. אלו יכולות לספק כוח אבטחה איכותי ורענן ולהעניק למשטרת ישראל את המעטפת לו הייתה זקוקה באירוע זה.

שימוש בחברת אבטחה מקצועית באירועים מסוג זה הייתה בראש ובראשונה מפנה למשטרת ישראל משאבים וכוח אדם רב אשר יכול היה להתפנות לפעילות נוספת במצעד כמו גם להזרמת כוחות למקומות אחרים בעיר. היכולת של חברות אבטחה מקצועיות לספק לאירוע נקודתי כמות רחבה של מאבטחים מהווה יתרון ענק עבור משטרת ישראל, אשר צריכה לא פעם להתמודד עם מספר מוקדי חיכוך בעת ובעונה אחת ואין ביכולתה לספק מספיק כוח אדם.

בנוסף להגדלת כוח האדם במצעד הגאווה, שביכולתן של חברות האבטחה לספק למשטרת ישראל, מוסיפות חברות האבטחה מימד נוסף ומקצועי. למול הידע והניסיון הרב הקיים אצל הקצינים והשוטרים במשטרה, חברות אבטחה רבות צוברות ניסיון רב למול הפעילויות היומיומיות אותן הם מבצעות. בחברות אבטחה רבות קיימים גם כן אנשי מקצוע מנוסים שבקרבם אף ניסיון רב באבטחה מעבר לים. אותו מידע מקצועי רב והכרת השטח לא פחות מכוחות המשטרה יש ויכול להעניק מימד רחב יותר בעת שיתוף פעולה עם משטרת ישראל ובמקרים מצערים כמו זה שחל במצעד הגאווה האחרון בירושלים יש ואיחוד כוחות של מספר גופים היה יכול להאיר את אותו אור מודיעיני אליו לא התייחסו ברצינות בנוגע לכוונת הרוצח להגיע למצעד.

למול המסקנות הרבות הנוגעות למחדלים באבטחת מצעד הגאווה קיימת תקווה ששימוש בחברות אבטחה לאירועים רחבים אלו יישא פרי בעתיד זאת על מנת בראש ובראשונה להבטיח את שלומם של התושבים המשתתפים באירועים רבים בירושלים ובערים אחרות. על משטרת ישראל להבין ולקבל מגבלותיה ולהשתמש באופן נקודתי בחברות אבטחה מקצועיות, אשר יכולות להעניק להן את העזרה הנדרשת באופן מקצועי וראוי ומבלי להאפיל או לגמד ולו במעט את פעילותה החשובה של משטרת ישראל בהגנה על תושביה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן