ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה בטקסים

אירועים חשובים להם נדרשת אבטחה בישראל הם טקסים שנערכים לאורך כל השנה. פעמים רבות מדובר בטקסים רבי משתתפים המצריכים הכנה מדוקדקת הנוגעת לאבטחת האירוע עצמו והמשתתפים בו.

טקסים רבים לאורך השנה מתקיימים תוך הקפדה יתרה על תכני הטקס. ברוב המקרים תכני הטקס ידועים מראש וכוללים את אורך הטקס, האורחים שאמורים לעלות לבמה ולנאום, המוזיקה שתנוגן בו ועוד. הקפדה זו על הפרטים חלה ביתר שאת גם על מערך האבטחה בטקס.

כבודה של הבמה במקומה מונח

חלק חשוב עבור לכל צוות אבטחה המופקד על אבטחת טקסים נוגע לאבטחת אזור הבמה – בין אם חלקו הקדמי, מאחורי הקלעים ואף על הבמה עצמה. שאיפת צוות האבטחה להפוך את אזור הבמה וסביבתו הקרובה לאזור סטרילי שבו רק למורשים ניתנת האפשרות להיות נוכח בו. הדבר חשוב וזאת בכדי לאפשר אירוע ללא תקלות, למנוע מהקהל הרב גישה לאלו שאמורים להופיע ולנאום על הבמה ואף למנוע גישה לציוד כבד וציוד הגברה יקר.

אבטחת בטקסים ארקס אבטחה

ברוב המקרים צוות האבטחה בטקס ייצור טבעת רחבה המפרידה בין שטח הבמה לשטח של אורחי הטקס. הדבר נעשה לרוב באמצעות גדרות ברזל הצמודות אחת לשנייה בעזרת אזיקונים כמו גם העמדת מאבטחים סטטיים בטווח של עשרות מטרים אחד מן השני.

אבטחה היקפית

מעבר לאבטחה ההיקפית סביב הבמה חייב צוות האבטחה בשמירה רחבה ומקיפה סביב המקום בו מתקיים הטקס. אתגר אבטחה ההיקפית הופך מורכב ומאתגר יותר ככל ששטח האירוע רחב יותר. טופוגרפיה משתנה של השטח ובמיוחד כשהיא יוצרת נקודות נסתרות מביאות את צוות האבטחה לתגבר כוחות ולמצוא פתרונות יצירתיים על מנת לאגף ולאבטח כל חלק היקפי של הטקס.

במקומות בהן נערכים טקסים באופן קבוע לרוב יימצאו במקום מצלמות במעגל סגור. אלו כמובן מסייעות עד מאוד לחברת האבטחה ולבטח אם מדובר בצוות אבטחה קבוע ולא מתחלף. בנוסף לכך יש לשבץ ולמקם מספר מאבטחים הנחוצים להידוק האבטחה ההיקפית וכמובן לאפשר אבטחה על גבי רכבים, זאת על פי שיקולים מקצועיים ובמסגרת התקציב שהוענק לאבטחת האירוע.

מאבטחים סמויים

ניתן להצביע על טקסים בהם מדובר בקהל של אלפים. כמות רבה של קהל יכולה להביא לאירוע ביטחוני בתוך שטח הטקס עצמו. כשמדובר בטקסים להם גוון פוליטי או כזה הנחשב רגיש ויש ובתוך הקהל הרב בטקס יהיו אנשים שירצו לפגוע באישים בטקס או בקהל שבו.

מעבר לעובדה הברורה שגם בשטח הטקס עצמו דואגים להציב מאבטחים גלויים, לא פעם נדרש מחברת האבטחה להציב בתוך קהל המשתתפים מספר מאבטחים סמויים. למאבטחים אלו מתאפשר לנסות ולאתר מודיעין ומתפרעים פוטנציאליים ואף להעניק מענה ראשוני ומפתיע בעת אירוע ביטחוני. ברוב המקרים יהיה מדובר במאבטחים להם ניסיון קרבי ותעסוקתי בסוג כזה של אבטחה.

שפה משותפת

על מנת שטקס כלשהו יתקיים באופן חלק ובמינימום תקלות יש צורך בשיתוף פעולה פורה של מספר רב של גורמים ואנשי מקצוע. הדבר מקבל משנה תוקף בכל הנוגע לשיתוף הפעולה ומציאת שפה משותפת בין קצין האבטחה בטקס לבין מארגנו וכן מנהל הטקס. רצון של השניים בשיתוף פעולה, לא רק שמקל על גורמים נוספים האמונים על קיומו של הטקס, הוא לבטח מגביר את הידוק האבטחה ומבטיח ביתר שאת את הצלחת האירוע, בטח ובטח בהיבט הביטחוני.

מאבטחים אישיים

טקסים רבים כוללים בתוכם הגעה של אח"מים אשר אמורים לנאום בטקס או לקחת בו חלק. הגעתם של אח"מים לטקסים מצריכה כמובן הערכות בהתאם וזאת למול העובדה שלא רק שרבים ממשתתפי הטקס ירצו בקרבתם אלא גם החשיבות בלאבטח אותם כראוי.

בחלק מהמקרים מגיעים אותם אח"מים עם מאבטחים אישיים מטעמם. גם כאן חשוב שמנהל האבטחה באירוע יכיר את נוהל האבטחה של כל אח"מ המגיע לטקס, מי הם מאבטחיו וכמובן למצוא עם כל פמליית מאבטחים אישיים שפה משותפת שתגביר ותייעל את אבטחת אותם אח"מים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן