ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה סמויה – חגורת האבטחה המודרנית

אי אפשר להתכחש לעובדה כי קיומו של מערך אבטחת אישים הסובב את האדם המאובטח הוא מעין סמל סטאטוס ומעין סממן של הצלחה, כלכלית, פוליטית או אחרת. לעיתים יבקש האדם להתעטף במעטפת של מאבטחים חמושים, חסונים וחמורי סבר רק בשביל הפוזה ולא בגלל שום איום קונקרטי או מעורפל ולעיתים יעשה זאת מכורח הנסיבות ובשל איומים אמיתיים העלולים לסכן אותו ואת סביבתו.

הנמכת פרופיל ועירנות מוגברת

מעבר להרתעה שיוצרת חגורת אבטחה סביב האדם הפרטי, הקבוצה או המתקן, היא גם מכריחה את הצד התוקף, הפוגע, ליזום פעולה רחבה יותר מאשר פעולה שהייתה מתבצעת אל מול אדם פרטי ולא מוגן, דבר שהוא מסובך, מורכב ומסוכן הרבה יותר מבחינתו. אולם, ישנה דרך אופטימאלית יותר לסכל מבעוד מועד איומים וניסיונות פגיעה וזוהי דרך אבטחה סמויה, שאינה גלויה לעין כל וקשה מאוד, למי שמבצע עיקוב או ריגול אחר האובייקט המאובטח, לראות במה ובמי מדובר ועד כמה המעטפת ההגנתית סביבו הדוקה. שירות אבטחה סמויה חייב להינתן על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומקצוענים, אשר יודעים כיצד לפרוס את מעטפת ההגנה מסביב למאובטח, באילו כלים לפעול ועד כמה להנמיך פרופיל עד לרגע העלייה לפני השטח וסיכול האיום המתהווה.

אבטחה סמויה

מאבטח סמוי הוא בעל יתרון מובנה על כל מי שנוכח בסביבת המאובטח. הוא בעל גורם ההפתעה, הוא זה שער לכל מה שקורה מסביב, מבחין בכל דבר חשוד ולא נורמטיבי ומיומן בהישארות מתחת לרדאר ובהיטמעות בסביבה, כך שברגע הנכון הוא יוכל לפעול במהירות, בשקט וללא השארת זמן תגובה מתאים ליריב, ממש כמו חיית טרף מיומנת האורבת לטרפה. גורם ההפתעה, במקרה של אבטחה סמויה, משמש גם לערעור בטחונו של התוקף, המבקש ליצור הרתעה על ידי איום ובעצם עומד תחת איום בעצמו, מבלי שיידע זאת.

גורם ההפתעה באבטחה סמויה

אבטחה סמויה לא חייבת לעמוד בסתירה לאבטחה הגלויה והרשמית, כמו שקורה בפועל פעמים רבות. מדובר, לא פעם, על אלמנט נוסף וייעודי, שמטרתו המוצהרת היא לסייע לכוחות הגלויים לחשוף את התוקפן ואת האיום, להפתיע אותו מחזית שנייה וליצור מומנטום וכר נוח ללכידתו והעברתו לידי גורמי אכיפת החוק והרשויות.

אבטחה סמויה יכולה להיעשות באמצעות מכשירי מעקב מתקדמים, מערכות טלוויזיה במעקב סגור, מצלמות ומאבטחים אנושיים המסליקים את נשקם ואת מדיהם בבגדים אזרחיים ונטמעים בקהל או בסביבת המאובטח. מטרתם היא ליזום חתירה למגע ולמנוע את ביצוע תוכנית האיום מצד המאיים תוך ניצול מיומנויות התחפשות, מעקב ולחימה בנשק קר או חם וכל מי שעוסק בתחום של אבטחה סמויה הוא בעל מיומנויות וניסיון בכל אלו.

דוגמא מעשית: אבטחה סמויה יעילה במיוחד בקרב אנשי עסקים הנוסעים לחו"ל ואינם רוצים למשוך תשומת לב לא רצויה בשל קבוצת גברתנים העוטפת אותם. באמצעות מספר קטן של מאבטחים סמויים, הם יכולים להתנהל בין פגישה לפגישה, לשוטט ולתייר, ליהנות משקט נפשי ומידיעה כי מסביבם יש אוספי מודיעין ערניים, מקצוענים ובעלי מיומנות לסכל כל דבר עוד לפני שהוא קורם עור וגידים, תוך כדי כך שהם לא מגרים את הסביבה, לא מושכים תשומת לב ולא יוצרים פירצה קוראת לגנב או רמיזה קורצת למפגע שיכול לנסות ולפגוע לא רק באובייקט אלא גם במאבטחים שלו.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן