ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מעברים

 

חלק ממשימות האבטחה היותר מורכבות של חברות אבטחה פרטיות נוגעות לאבטחת מעברים, שם בשנים האחרונות נאלצים כוחות האבטחה במקום להתמודד עם סכנות הולכות וגוברות של טרור יחידני.

אבטחת מעברים הינה אבטחה אותה מכירים אזרחים ישראלים רבים החיים בתחומי הקו הירוק. במציאות הקיימת עושים דרכם מידי יום פלסטינים רבים לשטח ישראל על מנת לעבוד. כל אזרח שקיבל את האישור לעבוד בישראל עובר כמובן בדיקה מקפת על ידי השב"כ וכוחות הביטחון השונים, זאת בכדי לוודא שאין בכוונתו לפגע כנגד אזרחים ישראלים או חיילים ומאבטחים. פיגועים שבוצעו במעברים ובישובים בשנים האחרונות מלמדות אותנו שבדיקות אלו אינן מבטיחות כמובן שבין אלו שקיבלו אישור לעבוד בישראל אינם מהווים סכנה להפוך למפגעים.

 

ניתן להצביע כיום על שני סוגים של מעברים שבהם נעזרת המדינה במאבטחים מקצועיים מטעם חברות אבטחה. חלק ניכר של המעברים נמצאים בגבולות הקו הירוק ובהם מתאפשר מעבר מסודר מידי בוקר של פועלים פלסטינאים העובדים בשטח ישראל. מעברים נוספים נמצאים אף בכניסה לישובים יהודיים הנמצאים בתוך הקו הירוק ובסמוך לו, שאליו מגיעים מידי בוקר כמות קבועה של פועלים המגורים בכפרים הסמוכים.

 

אבטחת מעברים

בשנים האחרונות אנו למדים שמפגעים רואים במעברים אלו נקודות תורפה של כוחות הביטחון הישראליים, בהם מתאפשר להם לפגוע במאבטחים. בספטמבר 2017, במעבר בכניסה לישוב הר אדר, נורו ונרצחו שני מאבטחים בנוסף לשוטר מג"ב על ידי אחד הפועלים הפלסטינים העובדים במקום.

 

הפיגוע בהר אדר, כמו רבים לפניו, הביא את מערכת הביטחון לשקול מחדש את נוהל האבטחה במעבר. יישום נכון של האמצעים ותנאי השטח בכל מעבר הינם קריטיים ומשמעותיים ליכולתם של מפגעים בביצוע פיגוע של יחידים כפי שקרה בהר אדר.

 

התנאים הפיזיים של המעבר

לכל מעבר שנבנה על ידי כוחות הביטחון ואותו מאיישים לרוב כוחות אבטחה פרטיים ישנה טופוגרפיה ותנאים פיזיים ידועים מראש אליהם יש להיערך בהתאם. כוחות הביטחון, יחד עם ראשי חברות האבטחה, בוחנים מקרוב את הנקודה המיטבית ביותר שבה ניתן להקים מעבר עם כמה שפחות נקודות תורפה.

גם לאחר שנבחר המקום המטיב ביותר למעבר של פלסטינים לתוך תחומי הקו הירוק יש כמובן לתת את הדעת לכל מכשול פיזי שבו נמצאים המאבטחים בסכנה. מעבר הנמצא בשטח נמוך, למשל, צריך לתת מענה בתצפיות רחוקות אשר יוכלו להגיב במקרה הצורך כנגד ירי מאותה נקודות שולטת.

 

יצירת חייץ בין המאבטחים לפלסטינים במעבר

באופן טבעי במעברים רבים נוצר מגע ישיר וקרוב בין העובדים הפלסטינים שעוברים בו לבין המאבטחים הפרטיים. חלק מאותו מגע נוגע לדרישת צה"ל והשב"כ בבדיקת הכבודה של כל פועל, בדיקת מסמכיו, בגדיו וכו'. יצירת אותו מגע ישיר איפשר בעבר למחבלים לפגוע במאבטחים באמצעות סכין שהחביאו אצלם.

 

כיום, מכירות חברות האבטחה את הסכנה המוחשית הקיימת באותו מגע ישיר. בחלק מהמעברים נעשה השינוי המיוחל המאפשר בדיקת הפועלים הנכנסים במעבר תוך יצירת חיץ פיזי ברור שאינו מאפשר למחבלים לבוא במגע ישיר ולנסות לפגוע באותם מאבטחים.

 

שימוש בעזרים טכנולוגיים

השימוש בעזרים טכנולוגיים הינו מבורך ולבטח מקל ועוזר במניעה ואיתור מפגעים מראש. המעברים רבים נעשה שימוש רחב במצלמות, מכשירי שיקוף וציוד טכנולוגי מתקדם אשר מאפשר למאבטחים לחוש בטוחים יותר ולבטח אף מרתיע מראש חלק ניכר מהמפגעים.

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן