ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

מיומנו של מאבטח – קווים לדמותו – חלק ג'

לפני שהייתי מאבטח במועדונים ומלווה משלחות וקבוצות בחו"ל, עברתי הכשרה במספר ענפי אבטחה מטעם החברה בה אני עובד. לכל תחום נדרשתי לקורסים ייעודיים לתפקיד, ורק לאחר שעברתי אותם עמדתי בכל הדרישות הוסמכתי לעבודה בענפים השונים. אפשר לומר שאת הקידום שלי צברתי מהנסיון בשטח.

שואלים אותי מה עשיתי. ואני שואל – מה לא?

אבטחה במוסדות חינוך

התחלתי באבטחה במוסדות חינוך. אפשר לומר שמוסדות אלו הם הנקודה הרגישה ביותר עבור החברה הישראלית. אף אחד לא רוצה אפילו לדמיין תרחישים מסוכנים בבתי ספר, בהם לומד המשאב היקר ביותר של המדינה. במשך כל המשמרת נדרה ממני ערנות מרבית, ובעיקר בשעות הבוקר והצהריים, שאז יש ריכוז גדול של תלמידים בסמוך לשערי בית הספר.

התפקיד שלי דרש עמידה דרוכה בכניסה לבית הספר, וידוא כי רק אנשים מורשים נכנסים אליו, ניהול רישום מסודר של כל מי שנכנס למקום ושמירה בשבע עיניים על המתרחש בכניסה. בכל שעה עגולה מחובתי היה לבצע סריקה בכל שטח בית הספר ולוודא כי השערים והגדרות הם במצב תקין, אין פרצה ואין חפצים חשודים. בכל המשמרת נשאתי נשק. לפעמים סייעתי גם במניעת תגרות בין תלמידים, מנעתי נסיון יציאה של ילדים מבית הספר ללא רשות ובעיקר ווידאתי כי בתום יום הלימודים, התלמידים, בעיקר הקטנים, ייצאו רק עם ליווי, תוך וידוא זהות המלווה. אבטחת מוסדות חינוך היו עבורי פרק חשוב בנסיון המקצועי שלי. נדרשי לערנות מוגברת לאורך כל היום ולהבטיח את שלומם של כל הילדים במקום.

אבטחה במסעדות

מאבטחת מוסדות חינוך התקדמתי למסעדות. תחום זה הוא רגיש בחברה הישראלית, שידעה כמה וכמה תרחישים אלימים וחבלניים במסעדות. עיקר העבודה שלי היה באמת להבטיח את שלומם של הסועדים ולמנוע כל תרחיש, גם ביטחוני – חבלני. תפקידי כלל בדיקת תוכן התיקים, לפקח על הכנסת כלי נשק למסעדה, אלא אם כן דובר בכלי נשק עם רשיון, ובחינת כל התנהגות מעוררת חשד של באי המסעדה. לא תמיד לקוחות המסעדה היו מרוצים מההמתנה ומהבדיקה המדוקדקת, אולם באחריותי  היה להבטיח את שלומם ולדאוג לתקינות פעילות המקום.

יומנו של מאבטח מקצועי

שמירה בשירות המדינה

בהמשך עברתי לאבטחת מוסדות מדינה, שיכולים להית מקומות כמו בתי חולים, משרדים ממשלתיים כמו הביטוח הלאומי, וכדומה. תפקיד זה דרש את הרמה המקצועית הגבוהה ביותר בתחום. לא רק שהיה עלי לוודא ולהקפיד על כל באי המקום, בחלק מהמקומות ה"מועדים לפורענות", כמו למשל ביטוח לאומי או לשכות תעסוקה נדרשתי גם למנוע כל גילוי אלימות, מאחר ובמקומות אלו המתיחות היא לפעמים בשיאה. התפקיד דרש ממני משמעת עצמית, ערנות מוגברת וקפדנית, סבלנות והיכולת להתעמת ולהתמודד עם שלל תרחישים, במיוחד בבתי חולים, שם כמות הנכסים למקום היא בלתי נתפסת.

כל תחום בו עסקתי היה עבורי עוד צין דרך בקריירה שלי כמאבטח. למדתי הרבה על עצמי, על האישיות שלי ועל היכולת שלי להתמודד עם אחריות כבדה מאד. היחס לעבודה שלי היה וגם היום, רציני מאד, אחראי מאד ועם יישום כל הכללים שלמדתי בהדרכות השונות ובמהלך השנים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן